В Україні через коронавірус знову закривають школи та ВНЗ

Неділя, 11 жовтня 2020, 18:07
На найвищому державному рівні прийняте рішення про перехід на дистанційну форму навчання вищої освіти, а школи із 15 жовтня йдуть на канікули
В Україні через коронавірус знову закривають школи та ВНЗ

В Україні постійно збільшується кількість нових випадків захворювання на СOVID-19, аналогічна ситуація і в сусідній Польщі. У світі за минулу добу виявлено 400 тисяч нових випадків захворювання на COVID-19. У зв’язку із цим в Україні посилюються карантинні заходи: знову закриваються школи і ВНЗ, крім того у Києві, Одесі та Маріуполі будуть готувати тимчасові госпіталі для «ковідних» пацієнтів, як це було у країнах європейських держав. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» повідомив нардеп, керівник профільного комітету Михайло Радуцький.

«У світі черговий рекорд з кількості нових хворих на COVID-19. Майже 400 тисяч за добу.

Наша країна – не виняток: пандемія набирає обертів. Але ситуація є цілком контрольованою. Влада тримає руку на пульсі. Зокрема, під час останньої наради у Президента України ухвалена низка важливих рішень з боротьби з епідемію СOVID-19.

Наші пріоритети залишаються незмінними: всебічно зміцнюємо систему охорони здоров’я; вибірково, де відчутно не страждає економіка, посилюємо карантин; запроваджуємо реальну відповідальність для керівників за недотримання карантинних обмежень.

Тепер докладніше, покроково.

1. Тимчасово переводимо ВНЗ на дистанційне навчання. Це рішення повністю підтримує керівництво навчальних закладів. На жаль, вже маємо кілька спалахів зараження співробітників та студентів, і навіть смертельні випадки. Минулого тижня загинув декан географічного факультету КНУ ім. Шевченка.

Звісно, необхідна інформаційна кампанія серед студентів: молодь повинна розуміти, що сьогодні краще обмежити кількість контактів та мінімізувати перебування в людних місцях. Життя їхніх батьків, бабусь та дідусів – це також і їхня відповідальність.

2. Осінні канікули у школах мають розпочатись раніше. Дату початку канікул визначає місцева влада, але оптимально, якщо канікули стартують вже наступного тижня, до 15 жовтня.

3. У «червоних» та «помаранчевих» зонах запроваджуються обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. З 22:00 заклади мають зачинятись. Масові «гулянки» у клубах завершились. Це стосується і всіх масових заходів. Дивитись на порушення заборони «крізь пальці» влада більше не збирається.

4. Президент доручив МОЗу збільшити запаси засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби. Має бути встановлений незнижуваний запас ЗІЗ та препаратів, якого вистачить на тривалий час.

5. За наказом Президента в Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Закупається все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні.

Госпіталі плануємо розміщувати в існуючих великих приміщеннях – в Києві це може бути Палац Спорту. Поки що такої необхідності немає, але ми повинні бути повністю готові.

6. Президент доручив готувати відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19. Завдяки цьому рішенню значно збільшуємо кількість ліжкомісць.

7. Залучаємо інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях. Відповідні законодавчі зміни набули чинності ще влітку. Є чіткі протоколи лікування пацієнтів з СOVID-19, і я впевнений, що під наглядом досвідчених лікарів наші молоді фахівці зможуть надавати кваліфіковану допомогу.

8. За наказом Президента МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. на добу. Уряд надав 260 млн. грн. на збільшення кількості тестувань на коронавірус, з яких 100 млн. на контрактування приватних лабораторій, 160 млн. грн. на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання.

9. Президент також доручив вирішити проблему із забезпеченням киснем. До кінця місяця місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.

10. Єдина ефективна форма контролю за дотриманням маскового режиму – запровадження відповідальності власників приміщень. Верховній Раді пропонується розглянути зміни до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Зміни передбачають штраф 3400 - 5100 гривень для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок», – написав Радуцький на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук».

Зазначимо, що медики говорять, що найбільш вразливим, щодо COVID-19 є старше покоління. Улітку цього року заступник керівника Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Ігор Берник не раз писав, що біля 75% пацієнтів цієї лікарні складали пацієнти віком від 50 років. В той же час, кількість «ковідних» пацієнтів дитячого віку, яких шпиталізують у Львівську дитячу клінічну лікарню «Охмадит» вкрай мала – кількість «ковідних» пацієнтів тут ніколи не перевищувала 25 осіб. Отож, для зменшенні кількості важких випадків COVID-19 державі варто задуматися над підсиленням карантинних заходів саме для людей літнього віку. Для прикладу, варто обмежити для цієї категорії населення користування громадським транспортом – воно повинно здійснюватися тільки у випадках крайньої необхідності (візит до лікаря або аналогічне) і тільки в години із мінімальним пасажиропотоком. В той же час, місцева влада мала створити умови для літніх людей, щоб вони не покидали без крайньої потреби приміщення і не перебували у місцях великого скупчення людей – це, насамперед, забезпечення безкоштовної або із мінімальною оплатою послуги доставки продуктів і ліків із магазинів та аптек, організація послуги «соціальне таксі» для доставки літніх людей до лікувальних закладів і т.п.
 

comments powered by HyperComments