У Єльському університеті розробили швидкий і дешевий тест на COVID-19

Середа, 26 серпня 2020, 11:02
Новий метод тестування SalivaDirect передбачає дослідження слини пацієнта, яку необхідно доставити у лабораторію у стерильному контейнері
У Єльському університеті розробили швидкий і дешевий тест на COVID-19

У Єльському університеті США розробили простий, дешевий і швидкий тест для визначення наявності коронавірусу SARS-COV-2 в організмі людини, повідомляє «Рівне Вечірнє» із посиланням на «Yale Medicine».

Новий метод тестування «SalivaDirect» передбачає дослідження слини пацієнта, яку всього лиш необхідно доставити в лабораторію в будь-якому стерильному контейнері.

Чиновники охорони здоров'я називають розробку нового тесту «переломним моментом», оскільки він дешевший, простіший і швидший. Дозвіл на екстрене використання «SalivaDirect» надало Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів. Такий дозвіл дається тільки під час надзвичайних ситуацій в галузі громадської охорони здоров'я. Він заснований на тому, що потенційні вигоди переважують будь-які потенційні ризики.

Вчені розповіли, що для тесту не потрібно використовувати спеціалізовані реагенти, яких іноді не вистачало в лабораторіях. Щоб виявити вірус, лаборанти покладаються на ферменти, а також на технологію ПЛР, яка наразі використовується в інших тестах на COVID-19.

Тест розроблено таким чином, щоб ферменти та інші хімічні речовини, необхідні для його обробки, коштували всього кілька доларів.

comments powered by HyperComments