Українські виборці отримали нові електронні сервіси

Четвер, 2 липня 2020, 14:11
Від 1 липня 2020 року виборці матимуть право через мережу «Інтернет» направляти звернення про внесення до реєстру, зміни до ідентифікаційних персональних даних, зміну виборчої адреси, про нездатність пересуватися самостійно, а також звернення про неправильні дані в Реєстрі стосовно іншої особи, а також запити про зміст персональних даних і виборців за власною виборчою адресою.
Українські виборці отримали нові електронні сервіси

1 липня 2020 року набули чинності зміни до Закону України «Про державний реєстр виборців», які внесені прикінцевими положеннями Виборчого Кодексу України. Відповідно до законодавчих змін, впроваджуються електронні сервіси, які дозволяють виборцям подавати заяви до відділів ведення Державного реєстру виборців через мережу «Інтернет» з використанням кваліфікованого електронного підпису. Про це повідомила керівниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів, пише «Гал-інфо».

Скористатися новими електронними сервісами виборці зможуть в Кабінеті виборця на офіційному веб-сайті Державний реєстр виборців у розділі «Заяви, запити».

Із 1 липня 2020 року виборці мають можливість надіслати до відділів ведення Державного реєстру виборців (таких на Львівщині є 34: у 20-ти райдержадміністраціях, 8-ми містах обласного значення і 6-ти районних адміністраціях Львівської міської ради) з використанням мережі «Інтернет» такі звернення:

1. Звернення щодо включення до Реєстру.

2. Звернення про внесення змін до ідентифікаційних персональних даних.

3. Звернення щодо зміни виборчої адреси.

4. Звернення про внесення змін до відомостей про постійну нездатність пересуватися самостійно.

5. Звернення щодо неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи.

6. Запит щодо змісту персональних даних.

7. Запит щодо виборців за власною виборчою адресою.

До відповідних звернень додаються скан-копії документів, що підтверджують необхідність змін.

Зоряна Павлів пояснила, що виборець для призначення йому відділом ведення Державного реєстру виборців виборчої адреси за місцем фактичного проживання може звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші п’ять днів відповідного виборчого процесу або процесу референдуму – до відділу ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання виборця. Змінити свою виборчу адресу вдруге виборець зможе на менш ніж через 180 днів після внесення останніх змін до реєстру виборців.

Оскільки в Україні все ще фіксується багато випадків COVID-19, Зоряна Павлів просить виборців користуватися електронними сервісами для звернень до відділів ведення Державного реєстру виборців.

comments powered by HyperComments