Колишній ректор Одеського медуніверситету Запорожан за допомогою прибічників продовжує руйнувати та обкрадати виш

Середа, 31 липня 2019, 18:21
Вже рік між екс-ректором Одеського національного медичного університету та засновником вишу, Міністерством охорони здоров'я України, триває протистояння за повернення під контроль держави одного з найбільших вишів Півдня України.
Колишній ректор Одеського медуніверситету Запорожан за допомогою прибічників продовжує руйнувати та обкрадати виш

Протистояння ексректору-корупціонеру отримало тривалу підтримку медичних працівників та громадськості.  В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун теж зайняла жорстку позицію щодо подолання корупції та викорінення медичного феодалізму, що його створила одна єдина персоналія.

Протягом останніх 24 років ОНМедУ незмінно очолював Валерій Миколайович Запорожан, який зайшов на свою посаду ще в 1994 році, повністю проігнорувавши думку колективу, який бачив своїм керівником професора Валентина Кресюна. 

Від першого дня свого керівництва  управлінська парадигма Запорожана не змінилась - працівники вишу для нього були лише біомасою, що необхідна для обслуговування його інтересів.

Запорожан - відомий всій країні як впливовий махінатор та посібник президента-втікача Януковича на Півдні України. Численні наукові і не тільки звання, членство у масонської ложі тісно сплелися у його особі з  очолюванням корупції у виші та захопленням держмайна. Ще у липні 2018-го міністр охорони здоров’я Уляна Супрун звільнила з посади ректора Валерія Запорожана через грубе порушення трудового договору. Перевірка виявила численні фінансові порушення з боку адміністрації Запорожана та нецільові витрати мільйонів бюджетних коштів.  Щорічний звіт ректора не було прийнято комісією МОЗ. Крапкою у трудових відносинах між засновником вишу  і Запорожаном став зрив чергової  міністерської перевірки, тому що  в МОЗ це справедливо розцінили як порушення контракту.

Керівний стаж Запорожана майже у чверть століття було  перервано, угода з ним закінчилася у вересні 2018 року. 

В.о. ректора МОЗ призначило професора та завідувача кафедри психології Костянтина Аймедова. Проте ексректор не збирався покидати виш, який вже вважав своєю приватною власністю. Запорожан почав оскаржувати дії МОЗ у судах, завалюючи їх абсурдними позовами. Перед початком навчального року за його участі була скликана нелегітимна Вчена рада, яка, не маючи відповідних повноважень, обрала в.о. ректора професора  Юрія Сухіна, що прибув із Донецька за часів Януковича та одразу посів посади завідувача кафедри та голови профкому. Вибір Сухіна Запорожан зробив не випадково. Примітивний, без поваги у професійних колах, не маючий комунікації з співробітниками ОНМедУ та ще й майже з закінченим контрактом, Сухін повинен був лише утримати крісло Запорожана до виборів.

 

Але МОЗ не погодилося зі свавіллям, адже виш є державною власністю, а міністерство є засновником та  органом управління, який має право призначати тимчасового керівника Одеського національного медуніверситету до виборів нового  ректора. Абсурдним судовим позовом поплічників ексректора  призначення на посаду професора Аймедова було заблоковано.  Тож за внутрішнім розподілом обов'язків , що був підписаній ще власне Запорожаном за часів ректорства,  виконувачкою обов’язків стала  Владлена Дубініна, проректор з науково-педагогічної роботи, що єдина з проректорів знаходилася в той час на робочому місці. МОЗ визнало її кандидатуру та надало їй повноважень та право підпису.

Кандидатури Аймедова та Дубініної для органу управління Міністерства охорони здоров’я, метою якого є реформування медичної освіти в цілому й в Одеському національному медичному університеті зокрема, пав саме на людей, котрі присвятили ОНМедУ багато років.

Так, в липні 2018 року Міністерство охорони здоров’я України призначило    виконувати обов’язки ректора Одеського національного медичного університету професора Костянтина Аймедова -молодого фахівця, амбітного й завзятого, котрий сам з нуля створив нову для університету кафедру психології і котрий багато б чого міг дати університету. 

Після відсторонення Аймедова за ухвалою Київського Адміністративного суду, МОЗ погодило на тимчасове виконання обов'язків ректора  Владлену Дубініну.

Свого  часу з призначенням на посаду проректора з лікувальної роботи та післядипломної освіти Владлени Дубініної, факультет післядипломної освіти почав стрімко рухатись вперед, як в навчальній так і в організаційно-виховній роботі, почала приділятись ретельна увага заочній частині інтернатури, де інтерни мали змогу побачити покращені умови під час проходження інтернатури у лікарнях. Особливо велику роботу Владлена Дубінана проробила під час анексії Криму та не можливості лікарям-інтернатом з Херсонської області проходити інтернату на базі КДМУ ім. Георгієвського. Проблема була вирішена і МОЗ України закріпив за ОНМедУ Херсонську область, де не тільки інтерни, але й курсанти могли навчатись на курсах підвищення кваліфікації в Одеському медіні. 

Крім цього, на все місто відома Університетська клініка (Центр репродуктивної та відновної медицини) на вул. Тінистій з руїн перетворилася на багатопрофільну університетську клініку, ідейним натхненником якої теж була саме Владлена Дубініна. Клініка була відремонтована, в ній з'явилося сучасне обладнання, була активізована робота з державно-приватного партнерства, завдяки чому в клініці з'явилися комп'ютерна та магнітно-резонансна томографії та ангіографічна операційна. Так, буквально за кілька років Університетська клініка стала однією з найпопулярніших не тільки в місті, а й в області, а її хірургічне відділення зібрало кращих хірургів, які прославилися проведенням самих складних операцій.

Після звільнення Запорожана та призначення Аймедова та Дубініної для співробітників ОНМедУ почалося нове життя. 

Демократичні керівники, здатні до об'єднання колективу, відомі співробітникам, як люди, які будують, на відміну від їх попередника Запорожана,  якого студенти, викладачі та лікарі за очі називають "ректор-руїна". 

Одним із головних досягнень періоду нового керівництва Дубініної та Аймедова були фахові призначення в адміністрації вишу. До керівництва прийшла команда людей, які хотіли будувати освіту та науку у виші, а не схеми та тіньові домовленості. Саме тому Запорожан, розуміючи відсутність підтримки співробітників та студентів, судовою ухвалою заблокував вибори ректора.

Але не тільки судовими ухвалами прихильники Валерія Запорожана чинили шалений спротив: розливали ртуть у приміщенні ректорату, намагалися вкрасти печатку вишу, відключали воду та офіційний  сайт ОНМедУ. До боротьби Запорожан долучив навіть купку одіозних народних депутатів, серед яких був відомий своїми скандальними акціями Ігор Мосійчук.

Пізніше, за допомогою так званих "чорних реєстраторів", без жодних правових підстав, людину Запорожана Юрія Сухіна було внесено у Держреєстр як керівника вишу. 

Міністерство охорони здоров'я діяло послідовно та оскаржило це рішення й домоглося виведення пана Сухіна з Держреєстру. В цей час та до кінця календарного року університет працював у штатному режимі під керівництвом Владлени Дубініної. Адміністрація, узгоджена МОЗ, вчасно сплачувала зарплатні та стипендії та готувала університет до прозорих демократичних виборів нового ректора.  

Проте  у листопаді 2018 року нотаріус, яку найняла команда Запорожана, здійснила повторне  безпідставне (про що є висновок  Міністерства юстиції)  внесення змін до Єдиного держреєстру юридичних осіб щодо керівника університету, поновивши в реєстрі Сухіна. Через два тижні після цього призначених МОЗ керівників медуніверситету вже не пустили на робочі місця. 

Захоплення ректорату відбулося 10 грудня 2018 року. У  неробочий час прийшли люди із виконавчими листами. Спиляли замки на сейфах і фактично забарикадувалися в будівлі ректорату, де оборонялися за допомогою невідомих приватних охоронців. Поліція відкрила кримінальне провадження з цього приводу.

  Проректори, які в законний спосіб були  погоджені з органом управління та студентським самоврядуванням, відтоді не можуть виконувати свої обов'язки.  МОЗ із січня чекає кошторис, підписаний легітимним керівництвом,  аби затвердити його. Співробітники вишу не отримують зарплатню, а студенти стипендії вже протягом більше як пів року.

 Ще 15 січня уряд намагався  вийти із ситуації, що склалася завдяки численним абсурдним позовам запорожанівців до суду, та  розпорядився створити новий Національний університет на базі Одеського шляхом його об’єднання з Кримським державним медичним університетом імені С. І. Георгієвського. Але і це рішення було заблоковано через суд прихильниками Запорожана. До речі, таку реакцію судів першої інстанції деякі аналітики пов'язують з  близькими стосунками Валерія Запорожана та Сергія Ківалова.

Існує ціла низка ухвал, зокрема Окружного адмінсуду Києва, авторами яких є одіозні судді Арсірій, Келеберда, Шрамко, Амельохін, котрі спрямовані на блокування роботи ОНМедУ. Одіозний голова суду Павло Вовк, який днями прославився на всю Україну обшуками в нього та звинувачуваннями в його сторону від НАБУ, також був куратором у питанні ОНМедУ. Всі ухвали видавалися з єдиною метою – максимально затягнути процеси й заблокувати МОЗ у праві управління університетом.

Для проведення всебічної перевірки та сприяння законній діяльності університету Міністерством охорони здоров’я була сформована Наглядова рада, що складалася з представників влади та відомих громадських активістів.  Наглядова Рада ОНМедУ здійснила три спроби зайти до будівлі  ректорату за адресою: Валіховський провулок, 2, за якою вона є зареєстрована, щоб провести засідання. Рада планувала запросити на засідання самопроголошених керівників вишу, які сьогодні фактично шляхом  рейдерського  захопленням та  маніпуляцій з документами, Держреєстром та тиском на  колектив утримують будівлю ректорату і  беруть відповідальність на себе за все те, що відбувається в  університеті. До  приміщення  ректорату Наглядова рада так і не потрапила.  Прихильники Запорожана забарикадувалися у будівлі, невідомі в уніформі приватних охоронців чинили спротив членам Ради, що намагалися потрапити до внутрішніх приміщень, за допомогою фізичного перешкоджання та розпилення вогнегасників. Наглядова Рада змушена була відмовитися від спроб провести засідання за місцем реєстрації з міркувань безпеки.

З того часу в ОНМедУ панує беззаконня. Будівля ректорату схожа на блокпост, комунальні рахунки не сплачені, зарплатні та стипендій немає, з вишу почали незаконно звільняти нелояльних Запорожану  співробітників, деякі не витримували тиск та покидали виш за власним бажанням. У травні 2019-го з’явилася  безпрецедентна ухвала  Окружного адмінсуду Києва, яка дала вказівку казначейству фактично йти на пряме порушення бюджетного кодексу (йдеться про рішення від 17 травня, яким суд зобов’язав казначейство розблокувати виплату зарплат, стипендій та інші розрахунки Одеського медуніверситету). Суд, попри вимоги закону,  дозволив  відкрити всі виплати за підписом Юрія Сухіна, який не є уповноваженою особою органу управління на керівництво цим навчальним закладом.

comments powered by HyperComments