Європейці не дуже люблять погані новини, сльози, біль, страждання

Четвер, 15 вересня 2016, 17:15
Особливо - про Донбас.
Європейці не дуже люблять погані новини, сльози, біль, страждання

 

Пише Ірина Геращенко, уповноважений президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, перший віце-спікер Верховної Ради VIII скликання.

“Під час візиту до Краматорська і Слов'янська міністр закордонних справ Франціі Ж. М. Еро і головуючий в ОБСЄ міністр закордонних справ Німеччини Ф.В. Штанмаєйер разом з украінським колегою П. Клімкіним відвідали офіс СММ ОБСЄ , заслухали доповідь про роботу моніторингових місій, подивилися на реконструкцію зруйнованого бойовиками моста у Слов'янську, який обіцяють закінчити до кінця року( до речі, деякі дороги вже відремонтували), і центр психологічноі допомоги переселенцям, що було створено за підтримки німецького уряду.

Звичайно, краще б, аби міністри побачили картинки Донбасу не лише відродженого і відновленого , але й ближче до лініі фронту, десь в Широкіно і Авдіівці. Бо цікаво почути іх думку, як в Широкіно проводити вибори і чи готові вони надіслати туди громадян Німеччини і Франціі спостерігачами. Але важливо, що міністри взагалі виіхали з Києва, значить, будемо запрошувати і в Широкіно.

Тиснути, що варто своіми очима побачити, як там все "підготували" бойовики до виборів...

Украінська сторона (і міністр Клімкін, і голова Донецькоі ОВЦА Жебрівський, і я) доносили єдину позицію: Украіна прагне миру і тому ми вимагаємо від світу реалістичноі і правдивоі оцінки російськоі агресіі в Криму і на Донбасі, припинення вогню не на день , тиждень чи місяць, а назавжди.

Ми вимагаємо виведення іноземноі російськоі зброі і найманців, відновлення контролю над кордоном, негайного звільнення заручників. До речі, родини заручників прийшли до офісу СММ ОБСЄ в Краматорську з надією поспілкуватися з міністрами, просити іх звільнити заручників , активізувати це питання в нормандському форматі. Але іноземні гості до них не вийшли, на жаль. Ми з Павлом Клімкіним спілкувалися з мамами і дружинами самі...

Європейці не дуже люблять погані новини, сльози, біль, страждання...

Але ми будемо доносити ім правду про Донбас, де сьогодні сльози і біль, і страждання - через російську агресію . І щоб це припинилося- потрібні не псевдовибори під "градами", а сталий режим тиші, виведення російських військ , контроль над кордоном.

А тоді ми самі розберемося у своій хаті, і відновимо Донбас, як зараз працюємо над відбудовою Слов'янську. Позиція європейських партнерів щодо ситуаціі на Донбасі має бути адекватною.

І поки що жодних передпосилок для розгляду політичного блоку питань мінських угод , на жаль, немає. Бо стріляють, бо Москва вже говорить, що не обіцяла тиші, бо не відпускають заручників, бо немає кордону. Ніяких виборів в таких умовах, звичайно, бути не може”.


 

comments powered by HyperComments