Українці досі їздять до Москви через Львів

Неділя, 19 березня 2023, 13:06
Для багатьох може бути неприємним відкриття, що пасажирське сполучення між Україною та росією фактично є відкритим.
Українці досі їздять до Москви через Львів

Попри закритий кордон із державою-агресоркою, перевізники знайшли обхідні шляхи через європейські країни.

Так, у соціальних мережах, зокрема у фейсбуку, є групи, де щоденно публікують по кілька оголошень про виїзд до Москви практично з кожного міста України, в тому числі й зі Львова, який фігурує своєрідним вікном до Європи, через яку й відбуваються перевезення.

"Головне – на кордоні з Польщею сказати, що прямуєте до Варшави. Далі їдете спокійно до Латвії й там пересідаєте на інший автобус, до Москви. З документів треба мати закордонний паспорт", – розповідає Галина, яка публікує такі оголошення у соцмережах.

Перевізники запевняють також, що переживати не потрібно, на кордоні з РФ українців із західних областей пропускають без проблем.

"Проблем ніяких не буде. Їдете й усе. У багатьох українців родичі, близькі в Росії, так що люди їздять до них. Потрібен закордонний паспорт, біометрія для цього", – пояснює Сергій, представник ще одного такого перевізника.

Кому варіант розрахунку в доларах не підходить, можна знайти такого перевізника, який прийматиме і рублі, і гривні.

Наскільки є популярними такі перевезення, можна судити з частоти таких поїздок. Приблизно кожен перевізник відправляється зі Львова раз у два-три дні. Так само працюють і перевезення в інший бік, в Україну.

Попри сумнівні напрямки, фактично закону ніхто не порушує, заявляють у Держприкордонслужбі.

"Люди їдуть, до прикладу, в Москву. Як прикордонники можуть заборонити їм їхати? Ми діємо згідно з законом України. Якщо особа не має заборони на виїзд з України через ті пункти пропуску, які функціонують, то ми не можемо її не пропустити. Зрештою, не володіємо всією інформацією, але якщо такої заборони у базі даних немає, то і претензій до людини не може бути. А куди вже та людина їде, чи у Варшаву, чи в Лісабон, чи в Москву – якщо вона перетинає західний кордон, то значить, вона слідує в суміжну країну, розумієте? Звичайно, в когось можуть бути певні перестороги щодо чистоти намірів таких громадян, але прикордонники діють лише відповідно до своїх повноважень", – прокоментували в прикордонній службі.

comments powered by HyperComments