У Львові вперше в Україні провели операцію дитині з допомогою робота-хірурга «daVinci»

Понеділок, 1 березня 2021, 15:31
Операцію було проведено у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, пацієнтом була 13-річна дівчинка із сусідньої області
У Львові вперше в Україні провели операцію дитині з допомогою робота-хірурга «daVinci»

Вперше у практиці дитячої хірургії в Україні у Львові для проведення операції 13-річній пацієнтці у Львові був застосований робот-хірург «daVinci». Успішну операцію проведено у Клінічній лікарні швидкої допомоги міста Львова, повідомив її керівник Олег Самчук.

Повідомляється, що пацієнтці, яку оперували за допомогою робота-хірурга 13 років, вона із сусідньої області і має вроджену патологію кишечника. Цю патологію раніше тричі намагалися усунути оперативним методом, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болю, що супроводжувався блювотою.

Численні госпіталізації і медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан дівчинки. Без ще однієї операції вона не просто страждала б, а був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності і навіть некрозу, що могло б призвести до смерті. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, у подальшому загрожувало виникненням нових, що не могло вирішити проблеми.

За словами Олега Самчука, тепер дитина має шанс назавжди забути про свою проблему.

«У розвинутих країнах, де медицина є пріоритетом, такі патології усуваються за допомогою роботичних систем «daVinci». Саме малоінвазивні хірургічні технології мінімізують розвиток спайкового процесу у майбутньому. Тому, дізнавшись про наявність «daVinci» у нашій лікарні, батьки дівчинки звернулися до нас по допомогу.

З допомогою робота наші спеціалісти зробили три проколи, розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції із 20-кратним збільшенням. Це все одно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто, ліквідацію спайок, пішло майже три години», – розповів про операцію Олег Самчук.

Повідомляється, що операцію провели хірурги Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, а також їх колеги із Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охмадит». Зокрема, оперували: дитячий хірург Андрій Дворакевич, хірурги Андрій Стасишин та Артур Гураєвський, анестезіолог Віктор Юрченко.

Операція пройшла успішно. Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і уже ходить коридором. І хоча попереду в неї ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему, стверджують лікарі.

Загалом в Україні є лише два роботи-хірурги «daVinci»: один у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, а другий – у приватній клініці у Вінниці. Львівська лікарня отримала робота-хірурга у подарунок від благодійника – групи компаній «Meest».

comments powered by HyperComments