На Львівщині кількість порушень карантину, які виявлені поліцейськими, наближається до 5 тисяч

Понеділок, 30 листопада 2020, 17:12
Протягом суботи, 28 листопада 2020 року у Львові та в області поліцейські склали 82 протоколи про порушення правил карантину людей
На Львівщині кількість порушень карантину, які виявлені поліцейськими, наближається до 5 тисяч

«Неможливо боротись з пандемією поодинці – це наша спільна справа і наша спільна відповідальність», – заявляє керівник Національної поліції України на Львівщині Василь Віконський. Поліцейські Львівщини просять і закликають мешканців і керівників суб’єктів підприємницької діяльності дотримуватися протиепідемічних обмежень і не порушувати встановлені карантинні правила.

За повідомленням  відділу комунікації ГУ Національної поліції України у Львівській області тільки протягом суботи 28 листопада у Львові та в області поліцейські склали 82 адмінпротоколи за вчинення правопорушень, передбачених ст.44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення.Наступного дня – у неділю, 30 листопада, таких протоколів було складено іще 37 протоколів.

Санкція статті передбачає покарання – штраф на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних доходів громадян та на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім того, 29 листопада слідчі Личаківського відділу поліції, за процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №1, відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.325 «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням»  Кримінального кодексу України. На території Личаківського району правоохоронці виявили роботу нічного клубу, у якому перебувало близько 100 осіб, при цьому усі вони були без засобів індивідуального захисту.

Санкція статті передбачає покарання – штраф від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

«Поліція Львівщини вкотре нагадує – в Україні діє «карантин вихідного дня», який передбачає, що у період від опівночі суботи до опівночі понеділка заборонена робота барів, кафе, ресторанів, торговельно-розважальних центрів, діяльність закладів культури, проведення масових заходів, робота спортзалів, фітнес-центрів, басейнів.

За порушення цих вимог несуть відповідальність посадові особи – керівники суб’єктів підприємницької діяльності. Ще раз наголошую – неможливо боротись з пандемією поодинці – це наша спільна справа, наші спільні ризики і наша спільна відповідальність», – наголосив очільник поліції Львівщини Василь Віконський.

Також правоохоронці закликають громадян користуватися засобами індивідуального захисту у громадських будівлях і транспорті, а суб’єктів підприємницької діяльності – суворо дотримуватися карантинних обмежень.

Загалом, від початку запровадження карантинних обмежень в Україні, поліцейські Львівщини виявили 4634 факти порушень протиепідемічних обмежень, за якими склали протоколи за вчинення  правопорушень, передбачених ст.44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема:

- за проведення масових заходів– 30;

- на підприємців – 395;

- на продавців, які працювали без засобів індивідуального захисту –1697;

- на перевізників – 780;

- на посадових осіб ринків – 26;

- нічні клуби – 5.

comments powered by HyperComments