Будівництво нової ділянки об’їзної дороги Львова фінансуватиме Європейський інвестиційний банк

Вівторок, 25 серпня 2020, 18:52
За гроші кредиту ЄІБ планується збудувати ділянку об’їзної Львова довжиною 23 кілометри
Будівництво нової ділянки об’їзної дороги Львова фінансуватиме Європейський інвестиційний банк

Будівництво 23-кілометрової ділянки об’їзної дороги міста Львова набуває реальних обрисів – сьогодні нардепи підтримали отримання кредиту Європейського інвестиційного банку для фінансування будівництва і реконструкції низки інфраструктурних об’єктів. Про це повідомили у прес-службі Львівської обласної  державної адміністрації.

Отож, сьогодні, 25 серпня 2020 року, Верховна Рада України ратифікувала фінансову угоду «Європейські дороги України III (Проект «Розвиток транс'європейської транспортної мережі»)» між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Це рішення підтримало 288 нардепів.

Угода передбачає залучення коштів позики ЄІБ у розмірі 450 мільйонів євро на капітальний ремонт автошляху М-05 Київ-Одеса, а також на будівництво північної об’їзної дороги  міста Львова.

За словами львівського «губернатора» Максима Козицького, будівництво північного обходу Львова є одним з ключових завдань Плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року.

«Такі новини не можуть не тішити. Львівщина ще ніколи не були настільки близько в реалізації цього проєкту, який досі лише обговорювали. Завдяки Програмі Президента «Велике будівництво» ми зможемо довести до логічного впровадження не лише цей, а й інші важливі інфраструктурні проєкти на кшталт Малого карпатського кола. Це сприятиме підвищенню транзитного потенціалу області, а відтак і розвитку реального сектору економіки», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

За словами Міністра інфраструктури України Владислава Криклія, реалізація такого проекту дозволить покращити стан автомобільних доріг за маршрутами міжнародних транспортних коридорів, а також підвищити безпеку дорожнього руху на автошляхах, які сполучають Україну з ЄС.

Кошти, які скерують на будівництво північної об’їзної дороги Львова дозволять прокласти 23 км нового автомобільного шляху. Це буде нова дорога, категорії 1А, яка матиме 4 смуги руху, 3 мости, 7 шляхопроводів та 3 естакади.

Північний об’їзд Львова скоротить час і відведе вантажні потоки від міста, з'єднуючи важливі автошляхи міжнародного значення: М-06 Київ – Чоп з М-09 Львів - Рава Руська, М-10 Львів – Краковець та М-11 Львів – Шегині за маршрутом з України в Польщу і далі до Західної Європи. 

comments powered by HyperComments