Львівська школа рік тому встановила сонячну електростанцію і досі її не запустила

П'ятниця, 11 жовтня 2019, 14:46
Уся проблема - в документації.
Львівська школа рік тому встановила сонячну електростанцію і досі її не запустила

«Для введення в експлуатацію дахової електростанції залишається лише питання технічної та дозвільної документації», – йшлося у повідомленні. Втім, літо минуло, а дороге обладнання досі не підключили. «Документи були вже готові в січні. Але в Києві не хотіли приймати документи. Як відомо, в липні очікували змінити правила для отримання «зеленого» тарифу… Плюс вибори це все стримали. І ось тепер очікуємо на наступному тижні ліцензію. І вже тоді будемо звертатися в Львівобленерго, щоб принаймні підключити сонячну електростанцію і споживати вироблене світло», – каже директор школи №68 Павло Гнус.

Школа щороку витрачає на електроенергію порядку 60 тисяч гривень. СЕС була збудована з надлишковою потужністю. Розраховували, що так школа зможе продавати надлишок за «зеленим» тарифом (як це робить великий бізнес та малі домогосподарства), і заробляти на цьому щороку близько 200 тисяч гривень. За словами директора, за ці кошти школа могла б придбати парти, мультимедійні дошки, та інше необхідне обладнання.

«Якщо це буде тільки 60 тисяч кожного року економії на електроенергії – це невелика сума і обладнання себе не окупить. Це як палити дорогими сортами дерева пічку – нераціонально. Шкода, бо більше мільйона гривень з бюджету витрачено, і треба окупити ці вкладення. Воно буде вигідним лише тоді, коли ми будемо продавати електроенергію за «зеленим» тарифом і отримуватимемо певні доходи», – каже директор школи.

Як школа може продавати надлишок енергії за «зеленим» тарифом не знають ані у школі, ані в міськраді.

«Зараз з міською радою шукаємо можливості, щоб заробляти на цьому гроші. Бо це комунальна форма власності, ми маємо право надавати послуги, а не продавати електроенергію. Міська рада готова піти на якісь особливі умови для нашої школи, зокрема, надати школі право здавати електростанцію в оренду. Але як зробити це юридично правильно наразі незрозуміло. Тому що пройде час, міська влада зміниться, а прийдуть провоохоронні органи і будуть мати до мене питання. Хочемо зробити правильно, щоб воно було для всіх і цим шляхом потім могли піти і інші», – каже Павло Гнус.
 

comments powered by HyperComments