У Львові поліцейським за відмову від хабара дають премію

Середа, 10 квітня 2019, 15:28
У випадку пропозиції взяти «на лапу» патрульні мають викликати слідчо-оперативну групу.
У Львові поліцейським за відмову від хабара дають премію

Для отримання премії патрульний має зафіксувати спробу хабара, викликати слідчо-оперативну групу та зареєструвати правопорушення у ЄО. Тоді екіпаж отримає 1000 гривень одноразової премії.

"Тема на яку не дуже люблять говорити - це те, як дають хабарі!

Тему цю люблять уникати, адже чомусь суспільна мораль не те щоб виправдовує хабародавців, але якось так сором’язливо мовчить в таких випадках...

Але ж в будь-якій ситуації, де є більше однієї сторони, винні, як правило, всі сторони. Закон в принципі містить ту ж саму логіку - передбачається відповідальність і за отримання хабара (ст.368 ККУ) і за його давання (ст.369 ККУ).

Отже, і для боротьби з корупційними проявами потрібен вплив на обидві сторони.

Всім вже, напевне, відомо, що, з-поміж іншого, для боротьби з корупцією в наших рядах діють відділи моніторингу, які 24/7 наглядають, виявляють і реалізовують спільно з іншими службами і правоохоронними структурами матеріали, які напрацювали. І прикладів тому дуже багато і ми про кожен кажемо вголос. Більшість з цих випадків реалізовані або за нашої інформації або за нашої участі. Очищення наших рядів - це неспинний процес і він буде тривати завжди.

Але і проявів іншої сторони медалі - давання хабара, ми теж бачимо безліч.

В березні минулого року ми вирішили прослідкувати та проаналізувати тенденції і масштаби цього явища. А ще, запровадили практику преміювання патрульних поліцейських за неухильне виконання закону і стійкість перед корупційними спокусами.

З березня минулого року, з ініціативи начальника Департаменту патрульної поліції Євгенія Жукова та підтримки Голови Національної поліції Сергія Князєва, кожен патрульний поліцейський, який не просто відмовився від хабара, а офіційно зареєстрував цю подію, затримав особу, яка спробувала дати хабара і викликав слідчо-оперативну групу для подальшого оформлення і реалізації - отримує премію 1000 грн.

За цей час таких випадків було зафіксовано 350. Авжеж, їх було набагато більше...натяків, спроб, розмов. Не так просто зафіксувати це, ще й не спонукаючи особу до такої поведінки. Але 350 разів це було точно зафіксовано.

Чи буде обвинувальний вирок в кожній з цих справ - не думаю. Кримінальний процес у нас має свої нюанси, але частина цих справ вже в суді. І по них будуть засуджені, я впевнений.

Отже хотілося б, щоб кожен, кому спало на думку спробувати дати патрульному хабара, пам’ятав не тільки про відповідальність за Кримінальним кодексом України, а і про премію патрульному", - каже Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції. За його словами, від початку року на Львівщині громадяни 350 разів намагалися дати хабар поліцейським.  

comments powered by HyperComments