Завтра відбудеться суд міської влади із десантниками через земельну ділянку

Понеділок, 28 січня 2019, 15:21
Багаторічна судова тяганина може завершитися завтра, 29 січня, під час розгляду справи у Західному апеляційному господарському суді у Львові.
Завтра відбудеться суд міської влади із десантниками через земельну ділянку

Про це інформує Дивись. Інфо.

Долю спірної ділянки, яку з 2004 року не можуть поділити Львівська міська рада та військове містечко №135, де розташована частина 80 десантно-штурмової бригади ЗСУ можуть вирішити завтра, об 11.00. Для розгляду призначена колегія суддів, головуюча суддя – Оксана Дубник, – йдеться на сайті Судової влади України.

На цій території з 2003 року розташована частина 80 десантно-штурмової бригади ЗСУ, а спірна ділянка площею 0,12 га  “підпирає” гаражні бокси частини. Понад 10 років на ділянці розташована приватна автостоянка, а мерія внесла в реєстри дані про те, що ця земля належить до комунальної власності. Восени минулого року за повозом військового прокурора Господарський суд Львівської області постановив: повернути землю військовим, адже міська рада не має права записати частину військового містечка у комунальну власність.

Суд посилається на відповідне рішення виконкому ЛМР про закріплення землі під військове містечко №135 від 1985 року та Акт інвентаризації земель 1993 року. Згідно із планом, що йшов додатком до рішення виконкому, спірний шматок ділянки по вул. Лазаренка, 48 є частиною військового містечка. 

Крім того, суд згадує, що землі оборони відносяться до таких, які не можна передавати до приватної чи комунальної власності, згідно із Земельним кодексом України, а реєстрація спірної ділянки у Держгеокадастрі та Держреєстрі прав на нерухоме майно є незаконною. Юридичний департамент ЛМР оскаржив це рішення в апеляційній інстанції. В апеляційній заяві міської ради зазначається, що, на думку ЛМР, земля належить до комунальної власності, що підтверджується Актом встановлення та узгодження меж земельної ділянки від 15 вересня 2004 року. Втім, військові зауважують, що аналогічного документа в архіві частини немає, а в ті роки майже уся бригада разом з керівниками перебувала у миротворчій місії в Іраку, тож підписувати подібні документи просто не було кому.

 

comments powered by HyperComments