Львів’янка опинилась у реанімації з лептоспірозом через непомите яблуко

Середа, 23 січня 2019, 15:39
У 57-річної львів’янки лікарі діагностували лептоспіроз.
Львів’янка опинилась у реанімації з лептоспірозом через непомите яблуко

Про це повідомляє Zaxid.net

Жінка перебуває у важкому стані у Львівській обласній інфекційній лікарні в реанімації.

Споживала немиті фрукти, які, ймовірно, були забруднені екскрементами мишовидних гризунів, повідомила у вівторок, 22 січня, завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

«57-річна львів’янка жила на дачі у с. Сороки-Львівські. Жінка захворіла ще 12 січня, але по допомогу до медиків звернулася лише 17 січня. За словами пацієнтки, напередодні вона з’їла немиті яблука. Наймовірніше, вони були забруднені екскрементами мишовидних гризунів, що й призвело до захворювання. У пацієнтки діагноз – лептоспіроз підтверджений лабораторно», - повідомила Ірина Куліш.

За словами завідувача реанімаційного відділення Львівської обласної інфекційної лікарні Віктора Токарєва, пацієнтка потрапила до реанімації 12 січня. Її стан й надалі залишається важким, але вже трохи кращий, ніж був спочатку.

За словами Ірини Куліш, з початку нового року на Львівщині зафіксовано вже три випадки лептоспірозу. 11 січня від цього захворювання помер 54-річний львів’янин. Торік в області було 24 випадки цього захворювання, трьох пацієнтів лікарям врятувати не вдалося.

Нагадаємо, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м'язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів.

Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових. Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки.

Медики застерігають: що при найменшій підозрі на появу гризунів у будинках, підвалах, особливо у сільській місцевості, треба вести боротьбу з ними. Сусідство з гризунами загрожує не лише здоров’ю людей, а й життю. І слід дотримуватися правил особистої гігієни: овочі, фрукти, консервацію, принесені з підвалу, ретельно мити під проточною водою. При виконанні сільськогосподарських робіт одягати рукавиці, якщо є найменші подряпини тощо.

 

comments powered by HyperComments