Суд Львова визнав незаконним нарахування об’єму газу за показами будинкового лічильника

Середа, 1 серпня 2018, 15:45
Мешканець Добротвору Богдан Ясіновський виграв у ПАТ "Львівгаз" суд щодо нарахування об'єму спожитого газу йому як споживачу за показами загальнобудинкового лічильника, повідомляє ZAXID.NET.
Суд Львова визнав незаконним нарахування об’єму газу за показами будинкового лічильника

Таке рішення у вівторок, 24 липня, ухвалив Шевченківський районний суд Львова. У ПАТ "Львівгаз" справу наразі не прокоментували.

Як повідомив керівник ГО "Громадський рух Європейське місто" Богдан Рабешко, який представляв інтереси позивача, суд зобов’язав ПАТ "Львівгаз" перерахувати Богданові Ясіновському спожитий газ за нормою, передбаченою постановою уряду, а не за показами загальнобудинкового лічильника.

Йдеться про постанову Кабінету міністрів України №203 "Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників" від 23 березня 2016 року. У ній для квартир, у яких немає лічильників, передбачені чіткі норми споживання на людину.

Богдан Рабешко також посилається на закон "Про забезпечення комерційного обліку природного газу", до якого 21 грудня 2017 року були внесені правки. Згідно з ними, споживачі можуть встановити собі лічильники за власний кошт і впродовж 12 місяців ці гроші їм повинні відшкодувати. Порядок відшкодування витрат на лічильники мав би передбачити уряд, однак цього так і не зроблено.

За його словами, Богдан Ясіновський хоче встановити собі індивідуальний лічильник газу. Але не може зробити це саме через те, що уряд не напрацював процедури відшкодування його вартості, адже чоловік не певен, коли йому відшкодують гроші за лічильник і чи відшкодують взагалі.

Богдан Рабешко зазначив, що хоча ПАТ "Львівгаз" може оскаржити рішення в апеляційному суді, воно все одно є прецедентним.

"Ми фактично створили прецедент. Якщо інші громадяни України виграватимуть такі справи, то облгази понесуть колосальні втрати на відшкодування судових витрат. І лише це змусить їх звернутись до уряду з проханням налагодити процедуру і врешті прискорити встановлення лічильників у квартирах, – підкреслив Богдан Рабешко. – Загальнобудинковий газовий лічильник не може бути засобом обліку газу для споживача. По-перше, він не дає достовірних даних щодо визначення об’ємів споживання окремим споживачем. По-друге, будинковий лічильник газу встановлений не на межі балансової належності – багатоквартирний будинок не є об’єктом споживача, на відміну від квартири".

У ПАТ "Львівгаз" наразі не повідомили, чи оскаржуватимуть прийняте Шевченківським районним судом рішення. Речниця підприємства Ірина Палига повідомила, що коментар з цього приводу надасть голова правління підприємства на початку серпня.

Рішення Шевченківського райсуду за позовом Богдана Ясіновського до ПАТ "Львівгаз" (клікніть для збільшення). 

comments powered by HyperComments