Відкриту Садовим меморіальну таблицю польскому сатирику-комуністу у Львові узаконили заднім числом

Понеділок, 23 квітня 2018, 13:02
22 квітня у Львові, на вулиці Словацького, 6, мер Львова Андрій Садовий відкрив меморіальну таблицю польському поету, філософу та сатирику Станіславу Єжи Лецу.
Відкриту Садовим меморіальну таблицю польскому сатирику-комуністу у Львові узаконили заднім числом

Його постать є дуже неоднозначною навіть у Польщі, оскільки у 1939-1941 роках під час радянської окупації Лец підтримав Радянський союз та окупацію. Згодом воював у комуністичній польській «Армії людовій», повідомляє «Вголос».

Але це ще не все. Як з'ясувалося, меморіальна дошка польському сатирику у Львові була незаконно встановлена, а узаконили її  23 квітня під час засідання виконавчого комітету Львівської міської ради.

Лише деякі члени виконкому зауважили, що меморіальну таблицю відкрили вчора, а документи на її встановлення видали лише сьогодні. Проте нікого у Львівській міській раді даний факт не засмутив.

Участь у відкритті меморіальної дошки взяли сини Станіслава Єжи Леца – Томаш і Ян, польський дисидент Адам Міхнік, російський телеведучий, ліберальний публіцист Віктор Шендерович. На відкритті також був присутній мер Львова Андрій Садовий, за сприяння якого і встановили меморіальну таблицю.

Письменник Андрій Павлишин під час відкриття повідомив, що меморіальну таблицю польському сатирику вдалося встановити завдяки йому, письменнику Миколі Рябчуку та політологу, директору Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького Тарасу Возняку.

Неоднозначність постаті Леца, зокрема його співпрацю у 1939-1941 роках з радянськими окупантами та активну участь у їхній пропагандистській діяльності, український письменник назвав «вимушеними діями».

Син Леца Томаш подякував Садовому, що завдяки його старанням у Львові так швидко вдалося відкрити меморіальну таблицю його батьку.

comments powered by HyperComments