Коли у Львові вивішуватимуть червоно-чорний прапор: дати

Четвер, 22 березня 2018, 16:57
Депутати Львівської міської ради затвердили 9 пам’ятних дат, в які на флагштоках біля міської ради та біля районних адміністрацій міста вивішуватимуть два прапори: синьо-жовтий та червоно-чорний.
Коли у Львові вивішуватимуть червоно-чорний прапор: дати

Про це повідомляє Zik.ua.

Депутати проголосували за те, щоб вивішувати прапори 1 січня, 3 лютого, 5 березня, 21 травня, у четверту неділю травня 14,30 червня, 30 липня та 14 жовтня.

Окрім того, у дні, коли сесія міської ради співпадатиме з визначеними дев’ятьма датами, червоно-чорний прапор розміщуватимуть і в сесійній залі.

Також у визначені дні буде розміщена символіка, пов’язана з іншими визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців, зокрема, символіка Збройних сил України, «Пласту» та інша. 

Нагадаємо, деякі депутати лютому не проголосували за ухвалу, яку на сесії міськради пропонувала прийняти депутат ЛМР від ВО «Свобода» Мар'яна Батюк. Зокрема, її проігнорували дві фракції - «Самопоміч» та «Громадянська позиція», які «утримались» чи взагалі не голосували за це рішення. Саме їх світлини патріоти розмістили на «стовпі ганьби» перед Маршем «Пам‘ятай Героїв».

В ухвалі Батюк йшлося про те, що слід затвердити перелік дат, пов'язаних із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам'яті борців за незалежність України, у які поруч з Державним прапором України вивішується червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби українського народу на території м. Львова.

Встановити такі місця вивішування червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу: вежа міської ради на пл. Ринок, 1; будівлі районних адміністрацій міської ради; щогла оглядового майданчика на Високому замку; будівлі комунальних підприємств, установ та організацій на території м. Львова; рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, вивішувати поруч з Державним прапором України червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби українського народу у дні, про які йшлося у документі.

Натомість була прийнята ухвала заступника Садового Андрія Москаленка. Нею депутати Львівської міськради заборонили вивішувати на адмінбудівлях Львова червно-чорний прапор. Також були у визначені свята, під час яких на території Львова можна використовувати цей стяг.

Пізніше у відкритому доступі з`явився перелік депутатів, які не підтримали голосування за перший документ.

Натомість як депутати, наприклад, Тернопільської міськради прийняли відповідний документ. Вони не приховували, що ухвалили це рішення, як відповідь на ухвалений польським Сеймом закон про заборону пропаганди "бандерівської ідеології".

До речі, так званий революційний прапор ОУН спершу на теренах Західної України ще у 20-х роках почали використовувати пластуни, коли тоді польська влада забороняла синьо-жовтий стяг. Взагалі червоно-чорний стяг вважається символом протестної боротьби в світі від початку ХХ століття.

 

comments powered by HyperComments