Доля стадіону «Сільмаш» вирішиться у суді

Ігор Заболотний  |  Неділя, 17 вересня 2017, 20:10
10 жовтня о 15:00 суд почне слухати справу по-суті
Доля стадіону «Сільмаш» вирішиться у суді

У Львові в Апеляційному адміністративному суді відбулося перше засідання за позовом Львівської міської ради про примусове відчуження для суспільних потреб об’єкта нерухомого майна стадіону «Сільмаш» на вул. Городоцькій, 207. 10 жовтня о 15.00 год. суд почне слухати справу по-суті. Про це інформує ГО "Розвиток громади".
 
До стадіону «Сільмаш» можна застосувати новомодне слово «громадський простір». Це єдине місце в районі перетину вулиць Кульпарківської та Городоцької, де можуть відпочити мешканці прилеглих будинків, займаючись спортом, здійснюючи прогулянки на свіжому повітрі та просто відпочити на траві, спостерігаючи за дітлахами.
Це простір, який зберегли для себе люди, оскільки місто просто ігнорує існування цієї території.
 
Стадіон, який збудували у 30-х роках минулого століття для потреб спортивного клубу, у післявоєнний час став власністю заводу «Львівсільмаш». Спортивний комплекс процвітав, саме на ньому у 50-60 роках проводила змагання команда «Сільмаш», яка згодом реорганізувалася в ФК «Карпати». Та у скрутні 90-і роки, завод «Сільмаш» продає ТзОВ «Три корони Девелопмент» частину споруд стадіону: роздягальню для спортсменів, загальною площею 392,3 кв. м, футбольне поле, ворота, огорожі та бігової доріжки. Усі інші частини стадіону досі належать ПАТ «Завод Львівсільмаш».
 
Основним видом діяльності ТзОВ «Три корони Девелопмент», яке на даний час не веде активної діяльності є управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту. Кінцевим бенефіціарними власниками є Герасим Ігор Богданович та Ключевський Олександр Богданович. В свою чергу Герасим Ігор Богданович спільно з Наконечним Григорієм Орестовичем є співвласником ТзОВ «Привокзальний ринок». Останній же, був керівником будівельних компаній ТОВ «Енергозем» та ТОВ «Альфа Інвестзем».
 
ПАТ «Завод Львівсільмаш» - банкрут, станом на сьогодні припинив свою діяльність. Все майно перейшло у власність Відкритого акціонерного товариства «Міжрегіональний фондовий Союз», а власником 50,99% акцій є ТзОВ «Леополіс Конгрес Хол», яке через ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд «Рассвет» є власністю родини Сабашук з Запоріжжя. 14 вересня депутати Львівської міської ради не підтримали проект Ухвали про надання ТзОВ «Леополіс Конгрес Хол» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою Городоцька, 207. Фактично питання щодо майна колишнього ПАТ «Завод Львівсільмаш» на стадіоні, станом на сьогодні залишається відкритим.
Донедавна стадіонний комплекс “Сільмаш” мав площу чотири гектари. Потім до детального плану території було внесено зміни, на тренувальних полях з’явилась зона Ж-3, відтак частину стадіону віддано під житлову та офісну забудову. На даний час стадіон «Сільмаш» поділено на три зони Ж-3 – зона багатоповерхової житлової забудови (5-9 поверхів), Г-2 – зона центру ділової та громадської діяльності районного значення, Г- 4 – зона культурних та спортивних установ.
 
У 2015 році, у зв’язку з чисельними зверненнями мешканців, на засіданні виконавчого комітету ухвалили рішення, згідно якого ЛМР надала дозвіл ЛКП «Спортресурс» на замовлення робіт з оцінки спортивного стадіону «Сільмаш» на вул. Городоцькій, 207 (юридична адреса стадіону та адреса приміщення роздягалень). Тоді споруди, які належать «Три корони Девелопмент» оцінили у 7 мільйонів 200 тисяч гривень. Щодо цієї оцінки споруд стадіону і ситуації з землею детально розповів, під час пленарного засідання ЛМР 4 жовтня 2016 року депутат Сергій Івах.

Саме на цьому пленарному засіданні депутати мали вперше голосувати за проект ухвали про викуп стадіону «Сільмаш» для суспільних потреб, але у зв’язку із явно завищеною оцінкою майна і невизначеною ситуацією щодо власників вирішили відкласти розгляд питання на доопрацювання.
 
Ласий шматок землі в привабливому районі Львова привернув увагу «небайдужих» громадян. Вже, 2 березня 2017 року депутат Анна Мармуляк під час пленарного засідання ЛМР на прохання кількох священнослужителів виголосила пропозицію зведення церкви на території стадіону «Сільмаш». 18 травня 2017 року, активісти з’ясувавши що мова йде про церковний комплекс, спільно з мешканцями перекрили на пішохідному переході вулицю Городоцьку, висловлюючи свій протест.
 
18 травня 2017 року депутати Львівської міської ради прийняли Ухвалу «Про викуп у ТзОВ “Три Корони Девелопмент“ для суспільних потреб об’єкта нерухомого майна – роздягальні для спортсменів та споруди стадіону на вул. Городоцькій, 207».


Цього ж місяця виконавчий комітет, посилаючись на депутатський запит Сергія Іваха надав дозвіл на створення детального плану території із зміною функціонального зонування території стадіону «Сільмаш» у районі вул. І. Сулими, вул. Поперечної, вул. Зв’язкової. Управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування, яке виступає замовником розроблення детального плану території має забезпечити проведення громадських слухань містобудівної документації відповідно до вимог ст. 21 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності“.
 
Загалом боротьба за збереження стадіону «Сільмаш» базується на трьох напрямках, які максимально залежать від активності громади.
 
Перше, це звичайно, громадські слухання містобудівної документації. Оскільки, міська рада розповсюджує інформацію про організацію громадських слухань лише через мережу інтернет, не виключено, сценарій організованої доставки потрібних осіб у громадських слуханнях і відповідно передбачуваний результат.
 
Друге, це - суд. Бути впевненим, що юридичне управління докладатиме надзусилля для переконання суду у потрібності для громади стадіону, територія якого не без участі Львівської міської ради опинилася у зоні багатоквартирної житлової забудови, не можна. Присутність представників громадськості і мешканців району є визначальною для рішення судду. Виходячи з підсумків першого засідання суду і категоричної відмови ТзОВ “Три Корони Девелопмент“ йти на мирову угоду, судовий процес буде довготривалим і виснажливим.
 
Третє, це громадський бюджет. Сьогодні, активісти ГО «Народна дія» та мешканці прилеглої до стадіону території підготували проект реконструкції майданчиків стадіону і подались на громадський бюджет. Перемога проекту, яка залежить від підтримки львівян, значно полегшить вирішення вище перелічених факторів.
 
Громаді потрібно активізуватись задля перемоги, задля збереження шматка зеленої трави в суцільно забудованому місті Львові.

comments powered by HyperComments