Озеро в Лисиничах – господарювання в кращих традиціях «совка»

Олег Довганик  |  Вівторок, 5 вересня 2017, 15:46
Сільського голову назвали безпорадним
Озеро в Лисиничах – господарювання в кращих традиціях «совка»

У березні цього року ГО Розвиток Громади ініціювала перевірку екологічною інспекцією води в ставку села Лисиничі у зв’язку із масовою загибеллю риби.  Про це повідомила прес-служба ГО.

Позапланованова перевірка ПрАТ «Агрофірми «Провесінь» та лабораторний аналіз води в ставку виявили ряд порушень природоохоронного законодавства з боку агрофірми та Лисиницької сільської ради, мешканці якої скидають нечистоти безпосередньо у водойму. За підсумками інспекції відповідальних осіб ПрАТ «Агрофірми «Провесінь» притягнуто до адміністративної відповідальності та видано Припис агрофірмі і голові Лисиницької сільської ради.

Оскільки термін виконання Приписів сплинув, а агрофірма  та сільська рада не забезпечили усунення порушень, представники ГО «Розвиток Громади» звернулися до постійної депутатської комісії Львівської міської ради щодо сприяння у вирішенні екологічної проблеми озера села Лисинич.

22 серпня депутати вирішили оцінили ситуацію на власні очі і навідалися до Лисинич та на територію агрофірми «Провесінь». Візит депутатів висвітлили два телеканали 24 і НТА. Голова правління агрофірми на камери запевнив, що озеро є технічним, з нього беруть воду на полив рослин, підприємство має паспорт водного господарства та спецдозвіл на водокористування. Однак голова Лисиницької сільської ради через брак коштів не в змозі зробити каналізацію в селі, і до нині в озеро разом з дощовою водою у водойму стікають каналізаційні стоки з приватних садиб, які в сполученні з викидами агрофірми спричинили навесні до загибелі риби.

Представники ГО «Розвиток Громади» вперше почули про те, що озеро є технічним, адже мешканці села мають архівні карти минулого століття на яких наявне озеро. А це означає, що агрофірма просто занедбала природну водойму, не розчищаючи жодного разу джерело. Також навесні, під час перевірки екоінспекцією ніхто не говорив про те, що забрудненою каналізаційними стоками водою поливають рослини, які потім ми купуємо в супермаркетах і на ринках.

Зрештою, депутати не змогли на місці прийняти рішення щодо Лисиницького озера, однак вирішили подивитись на територію агрофірми, яка володіючи майже 40 га землі нещодавно просила у міськради ще 5 га. Як з’ясувалось, землю використовують не під ведення сільського господарства, а під будівництво котеджного містечка.

Отож, намагання місцевих мешканців змусити владу привести до пуття засмічену водойму буде дуже складно. Коли йдеться про будівництво житла, розмінюватись на суспільні місця для відпочинку забудовник не буде. У кращому випадку озеро розчистять і дадуть доступ лише обраним, також ймовірно, що його зрівняють з землею і побудують кілька комфортабельних котеджів.

Безпорадний же сільський голова села Лисиничі, швидше за все, чекатиме коли до новозбудованих котеджів будуть вести каналізацію і відмовиться від будь-яких претензій на водойму взамін кількох метрів каналізаційної труби в бік села.

comments powered by HyperComments