У Львові біля досі незбудованого пам`ятника вшанували трагічні події операції "Вісла" (ФОТО)

Юлія Субота  |  П'ятниця, 28 квітня 2017, 15:41
Минають 70-ті роковини з часу насильницького переселення українців.
У Львові біля досі незбудованого пам`ятника вшанували трагічні події операції "Вісла" (ФОТО)

Сьогодні, 28 квітня, біля каменя, на якому вже понад десятиліття мають спорудити пам’ятник жертвам депортацій українців, відбулись урочистості з нагоди вшанування 70-ої річниці операції "Вісла".

На заходах був присутній перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, а також керівництво області та міста. Згадати трагічні події прийшли й сотні свідомих українців, чимало з яких на прикладах власних родин відчули на собі весь жах насилля та позбавлення рідної домівки. 

У рамках вшанування присутні поклали квіти до каменя, відбувся чин панахиди за постраждалими, а також прозвучав гімн України у повному варіанті. 

Варто знати: Операція "Вісла" – етнічна чистка, здійснена 1947 року (початок – 29 березня) під керівництвом Радянського Союзу, Польщі, Чехословаччини. Полягала у примусовій депортації (виселенні), з використанням збройних сил вказаних країн, українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 року належали Німеччині.

comments powered by HyperComments