"Самопоміч" не хоче вивозити сміття з міста Львова

Олег Довганик  |  Вівторок, 25 квітня 2017, 13:48
"Самопоміч" не хоче вивозити сміття з міста Львова

Фракція "Самопомочі" у Львівській обласній раді не проголосувала рішення "Про уточнення показників обласного бюджету Львівської області на 2017 рік". 

Попри таку позицію, таке рішення підтримали 50 депутатів обласної ради і воно є прийнятим. 

Зокрема, у змінах до бюджету передбачається виділення 15 млн грн на охорону та раціональне використання природних ресурсів. У межах цього пункту передбачено затвердження низки заходів, зокрема вивезення ТПВ, відновлення лісів тощо. Використання цих коштів буде розділені на наступному пленарному засіданні 11 травня.  

Як повідомив на брифінгу голова Львівської облради Олександр Ганущин, загалом дві фракціїї не підтримали таке рішення. 

Нагадаємо, Львівська облрада виділила перший транш фінансування містам Львівщини, що підписали Меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові

Відтак 15 млн грн екологічного фонду буде розподілено між містами Львівщини,  які підписали Меморандум. Рішення про розподіл ще 15 мільйонів буде прийнятий на наступній сесії після аналізу запитів, що надходять від міст Львівщини.

Як повідомив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, за ці кошти органи місцевого самоврядування зможуть придбати необхідну їм спецтехніку – сміттєвози,  бульдозери, екскаватори, трактори. Частину грошей скерують на впорядкування полігонів, які приймають сміття, а також ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.

Як відомо, у п’ятницю, 21 квітня, Львівська обласна рада, обласна державна адміністрація, міська рада та органи місцевого самоврядування підписали меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, які утворюються у місті Львові. Дія меморандуму розрахована на два роки.

Документ забезпечить гарантії захоронення відходів на полігонах і звалищах у Львівській області та гарантії фінансової підтримки підприємств та міст, які забезпечать приймання відходів та облаштування полігонів. 

Всього цьогоріч планують видалити кошти в сумі 100 млн грн., з яких 70 млн грн. – з міського бюджету Львова,  і 30 млн грн. – з обласного екологічного фонду.

Окрім того, депутати затвердили перелік природоохоронних заходів, фінансування яких здійснюється з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Всього на ці заходи передбачено 106,7 млн грн.

 

comments powered by HyperComments