Голова Львівської ОДА зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща

Неділя, 26 лютого 2017, 09:39
Посадовці обговорили напрямки міжнародної співпраці.
Голова Львівської ОДА зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща

Днями відбулась зустріч голови Львівської облради Олега Синютки із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща Яном Пєкло, на якій ішлося про спільне вшанування загиблих під час Другої світової війни у с. Гута Пеняцька на Бродівщині та співпрацю у сфері прикордонної інфраструктури і культури. Про це повідомляє “Справжня Варта” із посиланням на прес-службу ЛОДА.

"У Гуті Пеняцькій загинуло дуже багато людей, і ми маємо разом достойно вшанувати їх. Загалом варто у подальшому проводити більше спільних заходів. Також важливо було б загиблим українцям та полякам ставити спільні пам'ятники, на яких буде зображено як український тризуб, так і польський герб", - наголосив Олег Синютка.

На важливості хороших відносин України та Польщі акцентував і Ян Пєкло, сказавши: "Третя сторона намагається нас посварити. Тому необхідно робити все можливе задля стабілізації польсько-українських відносин".

Також учасники зустрічі обговорили співпрацю у сфері прикордонної інфраструктури. Зокрема, будівництво нового міжнародного пункту пропуску "Нижанковичі — Мальховичі" та ремонт дороги у напрямку кордону.

Згадали і про ідею запуску потяга "Львів-Краків", відкриття нових пунктів пропуску та необхідність врегулювання питання черг у пунктах пропуску на українсько-польському кордоні.

Йшлося під час зустрічі і про доцільність створення польсько-українського телемосту та інші напрямки співпраці у культурній сфері. Зокрема, ідею спільного польсько-українського вшанування о. Михайла Вербицького у с. Млини (Польща).

comments powered by HyperComments