Порошенко почув львівських депутатів: обмежено перелік товарів, які можна перевозити через лінію зіткнення

Вікторія Христич  |  Четвер, 16 лютого 2017, 18:04
Рада національної безпеки та оборони на засіданні сьогодні прийме рішення про диверсифікацію джерел постачання енергетичного вугілля
Порошенко почув львівських депутатів: обмежено перелік товарів, які можна перевозити через лінію зіткнення

Про це заявив президент Петро Порошенко в четвер у Києві, виступаючи на урочистих зборах, присвячених Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

"Сьогодні на засіданні РНБО буде розглянуто питання про невідкладні заходи щодо нейтралізації загрози енергетичній безпеці України. Будемо приймати додаткові рішення щодо диверсифікації джерел постачання енергетичного вугілля, не забуваючи при цьому, що вугілля, яке видобувається на окупованих територіях, теж є українським і повинно займати свою частку в енергетичному балансі країни", – заявив Порошенко.

Нагадаємо, напередодні Львівська облрада звернулася до Президента України щодо посилення контролю за торговими шляхами в окуповані райони Донбасу, в тому числі, і залізничного сполучення.

"Україна, як держава, зобов'язана подбати про те, щоб у мирного населення було найнеобхідніше: продукти харчування, медикаменти, енерго-, тепло - і водопостачання. Але сьогодні очевидним є те, що через корупційні схеми фейкові «республіки», контрольовані Російською Федерацією, наповнюють свої бюджети, з яких фінансується діяльність терористів",- пояснили свою позицію в облраді.

Глава держави пообіцяв знайти оптимальні шляхи розблокування поставок вугілля. У той же час, Порошенко назвав блокаду залізничних колій на Донбасі дестабілізуючим фактором, прогнозуючи її негативні наслідки.

"300 тисяч людей опиняться на вулиці. Держава втратить до 2 мільярдів доларів валютної виручки з усіма відповідними наслідками для курсу гривні. На окупованих територіях ще десятки тисяч залишаться без роботи. Ринку праці там немає, тож значна частина з них, щоб вижити, піде до бойовиків", – сказав Порошенко.

"Так що нам краще, щоб вони в шахтах працювали, чи стріляли в наших солдат? Ми втілюємо стратегію відновлення територіальної цілісності країни. Повернення Донбасу в Україну і повернення України на Донбас", – заявив Президент.

"Саме тому ми зберігаємо вкрай обмежені і дуже лімітовані економічні стосунки. Наголошую: це не торгівля з окупантами, а співпраця з тими підприємцями, які перебуваючи на окупованій територій змогли залишитися в правовому полі України, які платять податки Україні", – наголосив Порошенко.

Як вважають львівські депутати, з початком військових дій в Україні активізувався рух на залізничних магістралях у Луганській області. Можливостей українських прикордонників недостатньо, щоб повною мірою проконтролювати, що везеться через лінію розмежування з територій, підконтрольних бойовикам.

В результаті звернення Львівська область зажадала від президента розслідувати, кому видавалися дозволи на оптові поставки продукції з окупованого Донбасу на територію України.

За словами президента, на нараді з урядом 15 лютого було прийнято рішення переглянути і обмежити перелік товарів, які можна перевозити через лінію зіткнення.

Як відомо, 25 січня люди, які називають себе ветеранами АТО, а також народні депутати почали блокувати залізницю між станціями Світланове та Шипілове. Поліція відкрила провадження за цим фактом.

Згодом особи у камуфляжному одязі захопили ще одну ділянку залізниці на Луганщині. Вони аргументують це боротьбою з контрабандою і вимагають припинити торгівлю з окупантами на сході України. Учасники блокади заявили, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також промислові партії алкоголю і сигарет.

За даними уряду, 10 лютого було припинено всі поставки антрациту з тимчасово неконтрольованих територій для роботи ТЕС України. 

12 лютого прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що блокування поставок вугілля з непідконтрольних Україні територій Донбасу може спричинити зупинки і відключення у сфері електро- і теплопостачання по всій території країни.

15 лютого Кабмін фактично ввів надзвичайний стан в енергетиці

 

 

 

comments powered by HyperComments