У департаменті охорони здоров’я наголошують на необхідності щеплення від кору

Понеділок, 6 лютого 2017, 20:21
Враховуючи загострення епідситуації з захворюваності на кір в Румунії, (захворіло понад 2300 осіб, загинули 14) існує небезпека виникнення захворювань у Львівській області.
У департаменті охорони здоров’я наголошують на необхідності щеплення від кору

У зв’язку із небезпекою поширення захворювання, у департаменті охорони здоров’я наголошують на необхідності вакцинації від кору, яка є єдиною профілактикою цього захворювання.

На сьогодні медичні заклади області забезпечені вакциною "Пріорікс" проти кору, краснухи та епідпаротиту в достатній кількості. Відтак, при виникненні перших ознак захворювання варто відразу звертатися до лікаря. 

Як зазначають у департаменті, заразитися кором може будь-яка людина, що не має імунітету, не отримавши дворазового щеплення. Вірус кору поширюється при кашлі та чханні. 

Діти віком від 1 до 6 років отримують у плановому порядку щеплення вакциною проти кору, епідпаротиту і краснухи. Якщо з різних причин діти у цьому віці не були вакциновані, то вони можуть отримати щеплення в будь-який час. Дорослі особи також можуть бути вакциновані до 35 років. Захищеною є людина, яка отримала 2 дози вакцини проти кору. Мінімальний інтервал між щепленнями становить 30 днів.

2016 року у Львівській області проти кору, краснухи та епідпаротиту вакцинували 9 838 дітей віком до 1 року (35,8%), 3460 дітей віком від 1 року (19%), 8 521 дитина віком 6 років (30,9%) і 1807 осіб віком від 7 років.

comments powered by HyperComments