У Львові відкриють пам’ятник жертвам СНІДу

Валерій Шмаков  |  Вівторок, 7 липня 2015, 23:33
9 липня у сквері на розі вул. Японська та вул. Академіка С. Єфремова відбудеться відкриття пам’ятного знаку у вигляді червоної стрічки, з нагоди вшанування пам'яті людей, які померли від епідемії ВІЛ\СНІДу.
У Львові відкриють пам’ятник жертвам СНІДу

Ініціатором встановлення монументу є Львівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»

Поряд з пам’ятним знаком буде встановлена меморіальна табличка, яка міститиме інформацію про партнерів організації. Також очікується, що на церемонії відкриття пам’ятника відбудеться молебень, запалення свічок та покладання квітів.

Автором пам'ятника є український скульптор Богдан Сколоздра.

Довідка:

Червона стрічка – це не лише символ пам'яті та солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, але й виступ проти необізнаності та дискримінації людей, яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу.

Символ всесвітнього антиСНІДівського руху створив художник Франк Мур в квітні 1991 року. Першопочатково червона стрічка, прикріплена на грудях, означала приналежність до людей, що об'єднались навколо проблеми СНІДу. Її носили, зокрема, члени благодійної організації Visual AIDS. В основному, це були художники та інші митці, що намагались спрямувати свої зусилля і талант на боротьбу з епідемією.

В листопаді 1991 року на концерті, присвяченому Фреді Меркюрі, у Великобританії червону стрічку одягли 70 тисяч прихильників співака. Незабаром стрічка кольору крові стала Всесвітнім символом боротьби зі СНІДом і солідарності з людьми, яких торкнулася епідемія.

 
comments powered by HyperComments