Правоохоронці тиснуть на чиновника Львівської міськради через участь у протестах

Катерина Поліщук  |  Четвер, 9 січня 2014, 19:10
Чиновнику Львівської міськради, який під час відпустки був активістом львівського Євромайдану, пропонують закрити кримінальне провадження взамін на повне визнання своєї вини. Керівництво Львова вже заявило, що це тиск.
Правоохоронці тиснуть на чиновника Львівської міськради через участь у протестах

Сьогодні директор департаменту «Адміністрація міського голови» Андрій Москаленко провів офіційний брифінг, де розповів про нові обставини у кримінальному провадженні щодо начальника управління внутрішньої політики ЛМР, активіста Львівського Євромайдану Андрія Шевціва.

«Мова йде про те, що якщо Андрій Шевців визнає вину, то справа закривається. Я розцінюю це як тиск. Людина не вчиняла жодних дій, які суперечать чинному законодавству, а їй говорять визнати свою провину і справа буде закрита, - обурюється Андрій Москаленко.- Нема підтвердження, що завтра не буде іншого допиту, що хтось з’явиться чи не з’явиться з правоохоронних органів. Не знаю, коли це може закінчитись. Ця справа не є закритою. Ми хочемо зрозуміти, що далі. Наразі ми спостерігаємо затягування процесу».

Йдеться про кримінальне провадження, яке правоохоронці відкрили у грудні 2013 року відповідно до ч. 1 ст. 279 КК України за фактом блокування транспортних комунікацій, шляхом влаштування перешкод. 26 листопада 2013 року мітингувальники перекрили  рух на міжнародній трасі «Київ-Чоп» поблизу села Гамаліївка, Пустомитівського району. Про цю ситуацію повідомляли майже всі львівські ЗМІ. Адже це був перший автобус з активістами Євроомайдану, який затримало ДАІ. Тоді мітингувальники повідомляли, що даівці зняли з автобуса задній номерний знак, щоб не пустити їх далі. Андрій Шевців теж там був і виступав посередником між ДАІ та мітингувальниками. Тож спочатку його по цій справі викликали на допити як свідка, а потім перекваліфікували у підозрюваного у вчиненні правопорушення згідно з ч. 3 ст. 27 та ч.1 ст. 279 ККУ.  Правоохоронці стверджують, що  саме він організував перекриття  траси, тому звернулись до Пустомитівського районного суду про використання запобіжного заходу. В результаті Андрію Шевціву заборонили виїжджати за межі Львова.

З того часу минув місяць, однак справа ніяк не просувалась. Лише в понеділок, 6 січня, коли Андрій Шевців звернувся з проханням дозволити йому виїхати за межі міста,  його знову викликали на допит. Дозволу на виїзд йому не дали через «велику кількість слідчих дій», однак вже другий день він проводить за розмовами з слідчими.

«Найбільш парадоксально, що про цю справу знає все вище керівництво правоохоронних органів. На місці події в селі Гамаліївка перебували керівник міліції міста, керівник ДАІ міста, заступник керівника міліції Львівщини. Це люди, які приймають рішення. Якщо був факт правопорушення, то озвучте його, покажіть! Нічого не озвучують. Виникає питання – для чого цей процес затягують і до чого це призведе? На мою думку, таким чином хочуть показати, що людина, яка має свою особисту думку, яка не хоче погоджуватись з нав’язаними речами, - що так не можна. Ми живемо в цивілізованій європейській країні»,- резюмував Андрій Москаленко.

comments powered by HyperComments