У Львові стартував «Golden Bass» - перший міжнародний конкурс контабасистів в Україні

Валерій Шмаков  |  Четвер, 7 листопада 2013, 02:08
У Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка відбулась урочиста церемонія відкриття Першого Міжнародного Конкурсу Контабасистів в Україні «Golden Bass», у якому візьмуть участь понад 20 учасників з різних країн світу. Конкурс проходить під патронатом художнього керівника Маріїнського театру, Головного диригента Лондонського симфонічного оркестру, Народного артиста Росії й України, Лауреата державних премій Росії маестро Валерія Гєргієва.
У Львові стартував «Golden Bass» - перший міжнародний конкурс контабасистів в Україні

Метою заходу є виявлення і підтримка найобдарованіших молодих музикантів світу, розкриття їх творчої індивідуальності та виконавської майстерності у жанрі контрабасового виконавства.

Як розповів артистичний директор та автор конкурсу, професор Бернської академії мистецтв  (Швейцарія) Руслан Луцик, ідея створити подібний конкур прийшла до нього 4 роки тому і він одразу ж поділився з нею зі своїм другом ректором ЛНМА ім. М. Лисенка Ігорем Пилатюком, який підтримав цю ініціативу.

За його словами, на участь у конкурсі зареєструвалось близько 40 учасників з Польщі, Росії, Китаю, Німеччини, Австрії, Туреччини, Іспанії, Чехії, Великобританії, Італії, Франції та Південної Кореї. Проте на церемонію відкриття змогли приїхати не всі. Для учасників було лише одне обмеження – вікове до 30 років. Як пояснив організатор, таким чином молодим музикантам дається змога стати переможцями.

А проходитиме конкурс у три етапи, перших два з яких відбуватимуться у стінах Львівської Національної Музичної Академії ім. М.Лисенка. Так, у першій частині конкурсанти виконають сюїти Баха, Фріба чи Егліссона, сонати Шпергера або Еккльса, а також обов’язковий твір українського композитора Богдани Фроляк. У другому турі учасники зіграють соло для контрабасу на власний вибір. У третьому етапі, який пройде вже у Львівській філармонії, контрабас прозвучить у супроводі оркестру. Вхід на всі виступи конкурсантів, які пройдуть 7, 8 та 12 листопада – безкоштовний.

Окрім оцінок журі, переможців визначатиме публіка. Так, музикант, який посяде перше місце отримає приз - контрабас вартістю 5000 євро. Також учасників чекає приз публіки у розмірі 700 євро, приз за кращу інтерпретацію сонати Й.М.Шпергера у розмірі 250 євро та комплекти струн в якості подарунку для кожного учасника.

Та як зауважив організатор конкурсу Руслан Луцик, немає великого та глобального значення хто саме буде переможцем.

«Важливо що всі ми тут зібралися», - додав він.

У свою чергу, як зауважив співголова організаційного комітету, ректор Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка, Ігор Пилатюк, те, що міжнародний конкурс контрабасистів проводиться в стінах академії та спільно з Львівською філармонією, ще раз підтверджує, що Львів є одним з центрів світової культури.

«Також недавно завершився Міжнародний конкурс скрипачів Олега Криси, також вчора розпочав свою роботу конкурс юних піаністів ім. Василя Барвінського. Очевидно, це є хороші кроки до становлення молодих музикантів, їхнього світогляду та професійної майстерності. Ніщо так не додає наснаги і не шліфує майстерність молодих музикантів як участь у конкурсах. Це дуже важливий момент, тому що сцена – це святе місце, яке деколи називають, можливо трохи перебільшено, чистилищем, через яке проходить кожен музикант», - зазначив Ігор Пилатюк.

comments powered by HyperComments