Книга, політика і ляпи на урочистій академії Форуму видавців

Наталя Істоміна  |  П'ятниця, 13 вересня 2013, 01:28
Урочисті заходи, зазвичай, подібні між собою і відбуваються за схожими сценаріями. Так проходить левова частка урочистостей, але так не пройшла Урочиста академія з нагоди 20-річчя Форуму видавців у Львові. На заході було все, що притаманне схожим подіям: сцена, оплески, урочисті промови. Але поряд із тим було те, чого немає на більшості урочистостей: щирість, нагороди, душевність і кілька „ляпів”.
Книга, політика і ляпи на урочистій академії Форуму видавців

Валерій Шевчук

Відкривати ювілейний форум видавців мав честь Валерій Шевчук, письменник, лауреат Шевченківської премії. Валерій Олександрович виголосив промову гідну Аристотеля. Виступ письменника був цілком і повністю присвячений книзі: її ролі у власному житті та житті суспільства. „Я належу до тих, які все життя своє жили з книгою. Я належу до тих, хто вважає, що від телевізора жоден глядач не став мудрим.” – стверджував письменник. Промову Шевченківській лауреат завершив словами „Слава безсмертній книзі, вона робить нас людьми!”.

Політичні нотки

Президент України Віктор Янукович на Урочистій академії з нагоди 20-річчя Форуму видавців у Львові присутній не був. Костянтин Грищенко, віце-прем’єр-міністр України зачитав вітання Президента. На цьому політика не закінчилася. Костянтин Іванович наголосив на європейській орієнтації України.

„Польща на постійній основі допомагала нам наближуватися до Європи. І сьогодні, напередодні саміту у Вільнюсі, працюємо разом щоб підписати угоду про асоціацію і стати на шлях європейської інтеграції України. Це має дати нам стандарти і реалізувати наше прагнення бути в сучасній Європі. Книга політична, художня, наукова буде невід’ємною частиною зусиль у цьому напрямку.” – стверджував віце-прем’єр-міністр.

Надзвичайний і Поважний Посол України в Республіці Польщі Маркіян Мальський теж у своїй промові зробив акцент на євроінтеграції України. Високо посадовець зазначив: „Як ні одна держава у Європейському союзі Польща підтримує наші про європейські інтереси. І дуже багато європейських дверей у Європі відкривається для України польським ключиком. Мрії і думки кожного українця співпадають з мріями і думками кожного поляка. Є надія на те, що у листопаді у Вільнюсі нашими спільними зусиллями буде підписана угода, яка відкриє двері для давнього європейського українського народу у Європу”.

„Ляпи” високопосадовців

Як і будь яке масштабне дійсто Урочиста академія з нагоди 20-річчя Форуму видавців у Львові не обійшлася без „ляпів”. По-праву слід відзначити, що ці ляпи жодним чином не стосуються організаторів, оскільки прозвучали з уст високопосадовців.

Богдан Матолич, перший заступник голови облдержадміністрації на початку своєї промови зазначив, що керівництво області пишається тим фактом, що за 20 років Форум видавців набув статусу міжнародного і національного.

„Ми віримо в те, що цей форум переросте, дійсно, у міжнародний форум” – згодом наголосив високопосадовець. Форум видавців є міжнародним з 2006 року.

Юрій Бобало, ректор Львівської політехніки під час виступу назвав Олександру Коваль, президента Форуму видавців Оксаною. Щоправда, згодом Юрій Ярославович виправився і все ж назвав жінку правильним іменем.

Відзнаки від Андрія Садового

Андрій Садовий, мер міста Львова під час урочистості вручив три відзнаки. Зі словами: „Пані Олександра сказала, що нікого не можна сьогодні нагороджувати і сильно хвалити. Я дотримуюся слова. Але як не відзначити і не поцілувати пані президента?” – вручив візнаку Олександрі Андріївній. Юрій Андрухович був удостоєний „Золотого герба міста Львова”. Андрій Садовий нагородив також Ігоря Калинця „Почесним знаком Святого Юрія”.

Душа та інтелект форуму – Олександра Коваль

На фоні урочистих промов особливою душевністю вирізнявся виступ Олександри Коваль. Жінка одразу зізналася, що не підготувала виступ, бо не встигла і говоритиме так, ніби оприлюднюватиме пости у Facebook. „А ви вже лайкайте, або анлайкайте” – довірилася публіці президент. Олександра Коваль у своїй промові не відмежовувала особистого від „форумного”, що дає підставити думати, що і Форум видавців вже став чимось особистим. „Я мрію стати на 20 років молодшою, важити на 20 кг менше і щоб всі люди читали” – поділилася мріями Олександра Андріївна.

Теплу атмосферу урочистої академії доповнила джаз-зірка світового рівня Аґа Зар'ян. Спеціально із нагоди відкриття Форуму видавців зірка прибула до Львова і подарувала виступ любителям книги.

 

comments powered by HyperComments