Чим володіють львівські регіонали?

Понеділок, 27 січня 2014, 12:00
Львівські журналісти продовжують оприлюднювати інформацію про бізнес-активи регіоналів. Цього разу під пильну увагу журналістів потрапила фракція Партії регіонів у Львівській обласній раді та керівники районних організації ПР Львова.
Чим володіють львівські регіонали?

Фракція Партії регіонів у Львівській міській раді припинила існування, депутати вийшли з цієї партії. Натомість фракція ПР в облраді ще тримається. Обласний осередок Партії регіонів у Львівській області заявив, що саморозпуститься у “випадку подальшої ескалації насильства з боку влади”. Якщо їм все ще бракує насильства, журналісти сайту журналістських розслідувань “Наші гроші. Львів” Олександра Губицька та Наталя Онисько оприлюднюють інформацію про бізнес членів фракції  ПР  у Львівській облраді [- поки матеріал готувався до публікації  фракція ПР у Львівській обласній раді  оголосила про саморозпуск] та голів районних організацій Львова:

Олег Баран, голова ЛМО Партії регіонів, член фракції ПР у Львівській облраді:

Його найвідоміший бізнес — мережа магазинів “Родинна ковбаска”. На сайті компанії вказано, що ТОВ “Барком” – “українська компанія, що займається вирощенням свиней, великої рогатої худоби, іншої сільськогосподарської продукції, виготовленням та реалізацією продуктів громадського харчування”. Товариство зареєстрували у 1998 році. Власниками нині є троє людей: власне Олег Баран (10 %), його батько Володимир Баран (80 %) і Олександр Баворовський (10 %).

У 2004 році також було зареєстровано ТОВ “Родинна ковбаска”, яке належало Володимиру, Софії та Олегу Баранам  і  Олександру Баворовському. У кінці 2011 року власником став Андрій Леочко. Одночасно було змінено назву на “Очко”. Нині “Очко” в стані припинення діяльності.
Натомість у кінці 2011-го зареєстровано ще одне ТОВ “Родинна ковбаска”, де одноосібним власником є Олег Баран. На нього також записаний інший бізнес – ПП “Полєнов і Ко” (виробництво інших машин і устаткування загального призначення), ПП “Галицькі приправи” (торгівля м’ясом і м’ясними продуктами). Разом з дружиною Галиною Славич є засновниками ТОВ “Віса-Ог” (роздрібна торгівля). Також Олег Баран разом з батьком володіють ТОВ “Поляна” (допоміжна діяльність у рослинництві). Олег Баран є у співзасновниках кооперативу “Горизонт” (добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю), фермерського господарства “Птиця”.

Петро Писарчук , голова ЛОО  Партії регіонів:

Головний бізнес Петра Писарчука – це найбільший торговий комплекс у Львові “Ринок Південний”. Ринком управляє ТОВ “АЙПІЄ-Л”.  П. Писарчуку належить 66 % товариства. Ще 10 % компанії належить його донці Олені Писарчук. Решту ділять між собою Роман Качалаба (9 %), Ярослав Волівендер (5 %) та Христина Волівендер (10 %).

Підприємство зареєстровано за адресою: Львів, вулиця Щирецька, 36. За цієї ж адресою провадить свою діяльність і його дружина Оксана Писарчук. Вона керує “Медичним Центром “Південний”, в якому їй належить 50 % власності. Решта належить Христині Волівендер.
Підприємницьку діяльність провадять і доньки та колишній зять Петра Івановича. Так мультибрендинговий автосалон “Рік Авто”, що розташований також на території “Ринку Південний” є у власності Романа Були, колишнього чоловіка доньки Катерини. Йому належить 95 % підприємства, ще 5 % володіє Назар Обух.
Сама ж Катерина Писарчук-Була є власницею 59 % ТОВ “Компанія “Україна -ЛВ – ТУР”, яке має широкий спектр економічної діяльності – ремонт автомобілів, дошкільна освіта та діяльність готелів та ресторанів. 41 % цього підприємства належить Зенону Грабу. Вона також є керівником та власником Перемишлянського фермерського господарством “Бучина” та має 40 % у ТОВ “Миколаївський завод коміркових виробів”, що займається виробництвом бетонних виробів.

Донці Анастасії належить частина Перемишлянського ТОВ “МП Ринок”. Олена Писарчук, найстарша донька регіонала, крім частки у основному бізнесі, володіє ПП “Модель”, яке зареєстровано також на вулиці Щирецькій, 36. Підприємство, згідно з даними Єдиного державного реєстру (ЄДР), займається ресторанним бізнесом.

Ігор Грещук, голова фракції  ПР у Львівській облраді:

Був співвласником ТОВ “Ріо-Міст” (супермаркет “Ріо” в Буську). Тепер найбільшою часткою цього товариства (70 %) володіє Степанія Грещук, мати депутата. В ЄДР основним видом діяльності вказано “надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна”. Фірма прославилася тим, що не повертала банку багатомільйонний кредит, а заставлене майно продала. Після того, як ця історія стала відома громадськості, Грещук казав журналістам, що є лише “найманим працівником”.

Зазначимо, що у 2008 році (кредити брали у 2007-2008 рр) серед співвласників “Ріо-Міст” також була дружина Грещука Ірина (також є приватним підприємцем).
А кримінальну справу, яку відкрили за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ТОВ “Ріо-Міст” при реалізації майна, яке перебувало під іпотекою ВАТ КБ “Надра”, було закрито за відсутністю в діях складу злочину.
Майже однойменне ТОВ “Ріо-Місто” належить доньці депутата Анні (75 %). Згідно з ЄДР, фірма може торгувати продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Вона також єдиний засновник ТОВ фірма “І.Т.Л.” з доволі великим переліком видів діяльності, основним з яких вказано надання в оренду майна.

Олег Баляш, член фракції  ПР у Львівській облраді:

Олегу Баляшу належить 44,5 % ПАТ “Оксі Банк”. Разом з дружиною Оксаною Баляш (17%), вони є основними акціонерами банку. Під керівництвом Баляша також виготовляють горілку “Гетьман” та “Держава” на НВП “Гетьман”. І попри те, що Олег Баляш не приховує свій стосунок до підприємства, його прізвище серед засновників не фігурує. Можливо, воно приховане за назвами двох кіпрських офшорів: “Ламстіф Комершил Лимитид” (31 %) та “Лоперта Лімітед” (62 %).

“Лоперта Лімітед” також має частку у підприємстві “Меркурій – Україна”, яке розташовано на вулиці  Садовій у Львові і виконує вантажні перевезення. О.Баляш є власником ТОВ “Актіон-Україна”, яке володіє торговими марками гіпермаркетів електроніки “Шок” та “Крез” . Офіційно йому належить 4,7 % компанії, власником решти є ще один кіпрський офшор “Стар Технолоджі Альянс Лімітид”.

На початку року Олег Баляш засвітився в скандалі довкола незаконного будівництва багатоповерхового офісного центру в парку культури ім. Б. Хмельницького.

Олександр Сендега, член фракції ПР у Львівській облраді:

У минулому був заступником міського голови і навіть головою Львівської обласної державної адміністрації. Сьогодні він – начальник Львівського відділення ГПУ “Полтавагазвидобування”. Офіційно він не є власником жодного бізнесу. Натомість його синові Роману належить частка, щоправда лише 1 %, у ПП “Львівська виробничо-торгівельна меблева фірма “Карпати”.

Михайло Сендак, член фракції  ПР у Львівській облраді:

Засновник Дрогобицького МПП “Дивоцвіт”, яке займається торгівлею продуктами харчування та наданням майна в оренду. Підприємство має нульовий статутний фонд. У 2004 році був замішаний в скандалі щодо шахрайства і підробки договорів купівлі-продажу акцій ВАТ  “Дрогобицьке АТП 14607”.  Його старший син  Ігор Сендак  у лютому 2011 року призначений на посаду прокурора Жовківського району Львівської області.

Михайло Козяр, член фракції  ПР у Львівській облраді:

Ректор  Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України, ще у 2012 році його дружина Ірина  була однією із багатьох співвласників ТОВ “Спорт-центр” (магазин “Спорттовари” на проспекті Свободи 1/3), однак потім вийшла із числа засновників.
У 2011 році Ірині Козяр Львівська міськрада погодила акт готовності салону краси на вулиці Шевченка, 20 до експлуатації. На сайті архбудінспекції повідомляється, що вона проводила там реконструкцію з об’єднанням нежитлових приміщень квартири № 1 та підвальних приміщень. За цією адресою нині працює салон краси “Імперія”.  Згідно з ЄДР, Ірина Козяр зареєстрована як приватний підприємець з одним із видів діяльності  “надання послуг перукарнями та салонами краси”.

Богдан Піх, член фракції ПР у Львівській облраді:

Начальник “Львівської залізниці” офіційно він не володіє жодним підприємством. Натомість, його син Олег Піх є досить успішних бізнесменом, великою мірою завдяки посаді батька. Він є засновником ТОВ “Тор-Плюс”, підприємства, що згідно з даними Єдиного державного реєстру, займається вантажним автомобільним транспортом та обробленням вантажів. В ефірі телеканалу ZIK  звучала інформація про те, що фірма Олега Піха займається “реалізацією залізничних проектів в сфері залізничного транспорту”, “транспортно-експедиційною діяльністю”.
Крім того молодший Піх займається гуртовим продажем пива та квасу. Разом з Максимом Нечепуренко він є засновником ТОВ “Пивна карта”. В Інтернеті вказано, що вона є офіційним дистриб’ютором пива ТМ “Калуське EXPORTOWE”, ТМ “Опілля”, елю та квасу  ТМ “Добряк”, а також  ТМ “Клінскоє”.

Микола Кочарян, голова Галицької районної в м. Львові організації ПР:

Родині Кочарян належить ресторан “Краківська брама” на Краківській, 5 у Львові. У ТОВ “Інтер-Лев”, яке за дивних обставин стало власником комунального приміщення за цією адресою, є чотири власника. Найбільша частка – 55 %, належить самому Миколі Кочаряну. Ще по 15 % мають його дружина Олена, доньки Елеонора Скибенко та Ірина Тушницька.

Юрій  Переведенцев, голова Личаківської районної в м. Львові організації ПР:

Один із співвласників ТОВ “Інтер-Галич”. Згідно з ЄДР, основний вид діяльності – “інші спеціалізовані будівельні роботи, н. в. і. у.”. В Інтернеті компанія згадується як виробник каркасних конструкцій і покрівель.

Віталій Горбатюк, голова Франківської районної в м. Львові організації ПР:

Зареєстрований як приватний підприємець. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля іграми та іграшками в спеціалізованих магазинах.

Інна Іваночко, голова Шевченківської районної в м. Львові організації ПР:

Зареєстрована як приватний підприємець. Основний вид діяльності — послуги з постачання готової їжі.

Олег Хоменко, голова Залізничної районної в м. Львові організації ПР:

Зареєстрований як приватний підприємець. Основний вид діяльності — здавання в оренду власного нерухомого майна.

 

comments powered by HyperComments