Імперіалізм головного мозку
Що ж такого страшного, які темні сторони царя збираються розкрити у стрічці? Фільм «Матильда» – російський історичний фільм, режисером якого є Олексій Учитель. У центрі сюжету – стосунки польської балерини Матильди Кшесинської і цесаревича Миколи Олександровича, майбутнього останнього імператора Росії.
Спочатку все було добре. Оголосили про початок зйомок, міністерство культури виділило гроші і до того ж не малі, адже стрічка має статус блокбастера. Але все змінилося після появи трейлера фільму, бо виявилося, що в картині майбутній цар без німбу, натомість наділений цілком людськими рисами, почуттями і навіть біологічними потребами. І в цей момент заскрипіли «скрєпи», розверзлось небо – хто посмів канонізованого імператора показати в еротичних сценах. Хіба ж могла людина, яку при житті нарекли «кривавим Миколою», закохатися і не лише платонічно?
І полетіли до Наталії Поклонської, знаної своїми православними «скрєпами» і обожнюванням царської канонізованої родини, листи з усіх куточків Російської Федерації.
«За декілька місяців я отримала масу звернень щодо фільму «Матильда» – загалом 10 тисяч підписів проти виходу картини», – написала на своїй сторінці Фейсбук Поклонська.
Звісно, така палка прихильниця покійного царського сімейства не змогла залишатися осторонь і почала строчити заяви і запити у всі можливі інстанції з вимогою перевірити та заборонити, а винних притягнути. Ну геть, як за царя Миколи.
«Звичайно, я абсолютно не згодна з подібним підходом і направила в Генпрокуратуру новий запит. У ньому вказується на необхідність вивчити затверджений до зйомок сценарій фільму, не чекаючи масової прем'єри. У комісію прошу залучити експертів з числа професійних істориків і представників Церкви, оскільки головними героями є особи, офіційно канонізовані Російською Православною Церквою. Крім того, на мій погляд, слід перевірити законність витрачання бюджетних коштів, виділених Фондом кіно на цю картину», – написала Поклонська.
Однак це ще не все. Зрозуміло, екс-прокурор стверджує, що історія романтичних стосунків майбутнього царя і балерини Маріїнського театру – суцільна вигадка, але найгірше, що роль канонізованого царя дісталася Ларсу Айдінгеру – німецькому актору, який якось по молодості знявся у порнострічці.
Як справжній «знавець» права Наталія Поклонська посилається на цілу низку законів, які забороняють втручатися в особисте життя, нехай вже давно покійного, царя. Верхом знання юриспруденції стало звернення депутатки Держдуми до законів, виданих ще самим Миколою ІІ: «До речі кажучи, і 100 років тому в Росії не можна було порушувати право недоторканності приватного життя, тим більше імператора і членів його сім'ї. Так, пунктом 73 Зводу законів Російської Імперії 1903 року чітко регламентовано і прописано це положення».
Жаль, що на службі у кремлівського режиму і анексованому Криму пані Поклонська не стояла так суворо на службі закону, захищаючи права громадян півострову, натомість сприяла у фабрикуванні справ проти тих, хто так і не змирився з анексією. Але зараз не про це. Виявляється, що Поклонська у «захисті» прав царської родини навіть переплюнула директор канцелярії глави «Російського імператорського дому» Олександра Закатова, який назвав фільм «блюзнірством», але додав, що «такі твори потрібно засуджувати, але роздувати навколо них скандал, а тим більше офіційно забороняти, не має сенсу». Подібну позицію зайняв і інший охоронець «скрєп» єпископ Єгор'євський Тихон (Шевкунов), який, вельми критично оцінивши фільм, повідомив, що вимагати заборони фільму – «абсолютно тупиковий і невірний шлях».
Хтозна, куди Наталію Поклонську заведе її прагнення захисти честь і гідність царського сімейства, але судячи з кількості звернень (якщо не збрехала), засновувати секту свідків Миколи ІІ вона цілком вже може…