На Львівщині «догналівець», якого звинувачують у захоплені церкви, заволодів ще одним майном релігійної громади

Роман Матвіюк  |  Неділя, 18 червня 2017, 20:56
Теодозій Івашків публічно неодноразово підтверджував свою належність до «секти Догнала», зокрема разом з колишніми сестрами монастиря св. Пророка Іллі (смт. Брюховичі, вул. Шкільна, 27) приймав участь у телевізійних програмах на Львівському телебаченні
На Львівщині «догналівець», якого звинувачують у захоплені церкви, заволодів ще одним майном релігійної громади

Заява єпарха Стрийського Тараса Сеньківа та канцлера Стрийської єпархії Володимра Ждана про захоплення церкви Святого Духа у місті Городку послівдониками Догнала, спричила справжній скандал. Однак це не вперше на території Львівської області відбувається подібне.

Як повідомили в управлінні Стрийської єпархії, храм Святого Духа м. Городок Городоцького деканату Стрийської єпархії протиправно захопила група осіб, які імітують відправлення греко-католицьких богослужінь. Незаконні дії очолює колишній священик Теодозій Івашків, який належить до «групи Догнала» та з її членами самопроголосив себе єпископом, за що вироком церковного суду 9 жовтня 2014 року був позбавлений священичого стану.

У мережі Інтернет є чимало повідомлень про те, що зазначений священик у 2008 році, одночасно з Антоніном Догналом, Ричардом Шпіржиком, Патріком Сойкою, Робертом Обергаузером, Маркіяном Гітюком, самопроголосили себе єпископами Української правовірної греко-католицької церкви або т.зв. «секти Догнала». Вказаних іноземців відповідними Декретами Ватикану відлучено від Католицької Церкви, а Теодозія Івашківа відлучено від Церкви Декретом керуючого Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ владикою Михаїлом Колтуном. Про що йдеться на офіційному сайті Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ .

   Теодозій Івашків публічно неодноразово підтверджував свою належність до «секти Догнала», зокрема разом з колишніми сестрами монастиря св. Пророка Іллі (смт. Брюховичі, вул. Шкільна, 27) приймав участь у телевізійних програмах на Львівському телебаченні.

  Також Теодозія Івашківа  колишній греко-католицький священик із села Заводське Буського району. Зокрема, у цьому селі уже довгий час відбувається з’ясування стосунків між релігійними громадами. Апогеєм запеклого протистояння стало нібито те, що колишній греко-католицький священик Теодозій Івашків, володіючи правовстановлюючими документами та парафіяльною печаткою, вирішив незаконно заволодіти нерухомим майном релігійної громади – плебанією, у якій, будучи позбавленим не лише прав адміністратора храму, а й духовного сану, продовжує безпідставно проживати.

У коментарі «Справжній Варті» колишній депутат Буської районної ради, а нині військовослужбовець Сергій Бондаренко розповів, що у 2015 році на районній сесії він публічно звернувся до правоохоронних органів та органів прокуратури про силове захоплення греко-католицького храму у с. Заводське, яким до цього часу не може повноцінно користуватись місцева громада УГКЦ.

«До мене, як тодішнього депутата районної ради, звернулися жителі с.Заводське - представники релігійної громади УГКЦ з приводу захоплення храму. До вересня 2008 року адміністратором релігійної громади (парафії) Української  Греко-Католицької Церкви с. Заводське Буського району Львівської області, яка є під юрисдикцією Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ, був Теодозій Івашків, повноваження якого були припинені 27.08.2008 року. З вересня 2008 року адміністратором Храму, належного нашій громаді, призначений о. Юрій Годісь, який здійснює свої повноваження по даний час.

Однак, всупереч  вимогам Статуту парафії Української Греко-Католицької  Церкви, зареєстрованого рішенням ОВК-552 від 15.10.1991року,  Теодозій Івашків з іншими невідомими особами, шляхом шахрайства привласнили та утримують у себе правовстановлюючі документи парафії і парафіяльну печатку, оскільки ці речі не були передані законно призначеному священику.

З метою врегулювання зазначеного конфлікту представники громади неодноразово письмово зверталися до Теодозія Івашківа з проханням повернути голові церковного комітету правовстановлюючі документи парафії: свідоцтво про реєстрацію статуту, статут і парафіяльну печатку, або, якщо зазначені речі не перебувають у його володінні - повідомити про їх місцезнаходження та про особу, у якої вони знаходяться. Однак відповідей на свої звернення ми не отримали.

Через це, 19 березня 2013 року на ім’я начальника Буського РВ ГУМВСУ скероване колективне письмове звернення жителів села Заводське Буського району представників релігійної громади УГКЦ про вчинення Теодозієм Івашківим або іншими, невідомими особами, дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого ст.357 Кримінального Кодексу України, оскільки ці особи, шляхом шахрайства, привласнили та утримують правовстановлюючі документи парафії і парафіяльну печатку.

Листом слідчого СВ Буського РВ ГУМВСУ Сорочинської О.Я. від 13 червня 2013 року №2757 заявників було повідомлено про початок досудового розслідування кримінального провадження №12013150170000318, порушеного за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.357 КК України.

Також, листом тодішнього прокурора району Андреса Р.І. від 17.06.2013 року №8 ор-13, заявників було повідомлено про те, що 12.03.2013 року слідчим СВ Буського РВ ГУМВСУ Коцюрубою Д.І. розпочате досудове розслідування кримінального провадження №12013150170000138, порушеного за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.357 КК України.

  Тобто, за однією і тією  ж заявою щодо одних і тих же фактів двома слідчими СВ Буського РВ ГУМВСУ розслідувалися два кримінальних провадження. І в обох з вищезазначених кримінальних проваджень досудове розслідування незавершене та особи, які привласнили та утримують правовстановлюючі документи парафії і парафіяльну печатку, до будь-якої відповідальності не притягнуті. Така ситуація з станом досудового розслідування і на даний час, однак два кримінальні провадження нарешті об’єднані в одне.

    На сьогоднішній день, відповідно до вироку Єпархіального церковного суду Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ від 27.05.2014 року, повністю підтверджений факт незаконного виконання парафіяльного священнослужіння Теодозієм Івашківим, через що останній був позбавлений духовного стану.

Однак, незважаючи на рішення церковних судових інстанцій, через бездіяльність органу досудового розслідування та прокуратури, яка повинна здійснювати нагляд за станом досудового розслідування,  Теодозій Івашків, володіючи правовстановлюючими документами та парафіяльною печаткою, вирішив незаконно заволодіти нерухомим майном релігійної громади – плебанією, у якій, будучи позбавленим не лише прав адміністратора храму а й духовного сану, продовжує безпідставно проживати. Копія позову додається.

При цьому, шахрайські дії Теодозія Івашківа щодо звернення до суду про визнання за ним права власності на плебанію за набувальною давністю, стали можливими  у першу чергу саме через відчуття безкарності, яку породжує злочинна бездіяльність поліції та прокуратури».

Нагадаємо, Теодозій Івашків, народився у селі Лісок Буського району Львівської області. Навчався у 1988-1991 рр. у Ленінградській Духовній семінарії (три курси), не закінчив. Отримав свячення дияконські 27.02.1992 р., священичі 14.06.1992 р. з рук Вл. Юліана Вороновського. Проживає у с. Заводське Буського району.

comments powered by HyperComments