Медведчук хоче, щоб Україна стала парламентською республікою

Вівторок, 2 березня 2021, 15:41
За словами кума Путіна, депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, він не планує балотуватися у Президент України, оскільки проти цієї посади
Медведчук хоче, щоб Україна стала парламентською республікою

У інтерв’ю британській ВВС, один із лідерів «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук заявив, що виступає проти існування в Україні посади Президента і підтримує перехід до парламентської республіки. Відповідно, Медведчук не планує брати участь у президентських виборах.

Я вважаю, що Україна повинна позбутися цієї посади (президента). Я вважаю, що в Україні повинна бути парламентська форма правління. І з кожним роком я в цьому дедалі більше переконуюся (...).

Я ніколи не брав участі в президентських виборах. Навіть сьогодні я цього не збираюся робити.

Я вивчав філософсько-правові дослідження таких теоретиків, як Грушевський, Драгоманов, Франко, а потім і Чорновіл – і прийшов до думки, що ці люди бачили, що для України неприйнятне індивідуальне керівництво, потрібне колективне і парламентське.

Вони багато говорили про федеративний устрій, який передбачав також парламентську форму правління.

Тому причому тут Медведчук і стане він президентом чи не стане? Я знаю тільки одне: хто б не став наступним президентом, він завжди буде гіршим за попередника», – заявив Віктор Медведчук.

Зазначимо, що жодне із проведених останнім часом соціологічних опитувань навіть не натякає на потрапляння Віктора Медведчука у другий тур можливих президентських виборів в Україні. Соціологія показує, що скоріш за все у другому турі за президентство змагатимуться Володимир Зеленський та Петро Порошенко.

Додамо, що ідею про перехід України до парламентської республіки озвучував також лідер забороненої в Україні Комуністичної партії Петро Симоненко, щоправда це не заваджало йому брати участь у президентських перегонах.

comments powered by HyperComments