Зеленський вдарив санкціями по Медведчуку як по головному конкуренту за пост президента

Субота, 20 лютого 2021, 15:14
Причиною рішення Зеленського стала зростаюча популярність Віктора Медведчука, вважає експерт.
Зеленський вдарив санкціями по Медведчуку як по головному конкуренту за пост президента

Багато хто міг помітити, що Віктор Медведчук в останні місяці незмінно фігурував у вимірах президентських рейтингів практично всіх соцкомпаніями країни. На початку лютого центр Соціальний моніторинг опублікував своє дослідження, яке показало, що Медведчук, будучи єдиним кандидатом від ОПЗЖ, виходить у другий тур виборів разом із Зеленським. З результатом в 15,5%. Через кілька днів Зеленським своїм указом закриє телеканали Медведчука. Збіг?

Вже після закриття каналів Центр Разумкова опублікував дослідження, яке показало, що Медведчуку довіряють 15% опитаних українців. Тобто, можна говорити, що зараз у лідера ОПЗЖ є якесь ядро ​​симпатиків, яке дозволяє йому всерйоз претендувати на другий тур на майбутніх виборах президента. Важливим є те, що рейтинг Медведчука зростає, в той час як рейтинг Зеленського падає.

Така ситуація виникла не вчора — це закономірний підсумок майже дворічного правління Зеленського. На тлі його абсолютної безпорадності виріс цілком собі ефективний і прагматичний політик Медведчук, який за фактом став некоронованим керманичем України. Не маючи офіційного поста і тих можливостей, що є у Зеленського, Медведчук, проте, домовився про відновлення поставок російського газу в Україну за зниженими цінами, презентував мирний план по Донбасу, який ОРДЛО і Росія схвалили і погодилися виконувати, вирішив питання із закупівлею і виробництвом вакцини від коронавируса в Україні, стверджує політолог Ярослав Шевчук.

Експерт нагадує про скасування санкцій для ряду українських підприємств, плани по відновленню української промисловості та експорту. Це до того, що всіма цими найважливішими питаннями повинен був займатися Зеленський, а за фактом ними займався... Медведчук. 

«Поки влада робила вигляд, що в упор не помічає Медведчука, все більше українців розуміло, що з цирком Зеленського потрібно закінчувати, — продовжує Шевчук. — Звідси і зростання рейтингів Медведчука. Для багатьох в нашій країні він бачиться найефективнішим кандидатом на пост президента».

За думкою ексерта, саме це стало причиною, яка змусила Зеленського піти навіть по беззаконню, аби вичавити Медведчука з української політики. Зеленському вигідно зустрітися в другому турі зі «збитим льотчиком» Порошенко, але не з Медведчуком, за якого проголосує весь південний схід.

«У цій історії зрозумілі мотиви Зеленського, але неясно одне — а причому дружина Медведчука Оксана Марченко? Гаразд, закрив канали, обклав санкціями опонента, але бити по дружині - це якось не по-чоловічому», — резюмує політолог. 

comments powered by HyperComments