Українських заручників із ОРДЛО таки передадуть через Мінськ

Субота, 23 січня 2021, 08:30
Про це в ефірі «Радіо «Свобода» заявила Уповноважена Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова
Українських заручників із ОРДЛО таки передадуть через Мінськ

Проросійські бойовики передаватимуть полонених українців за маршрутом Ростов-на-Дону – Мінськ – Київ за участі кума Владіміра Путіна, нардепа Віктора Медведчука – лідера «Опозиційної платформи – За життя», Про це в ефірі «Радіо «Свобода» заявила український омбудсмен Людмила Денісова.

«Ми дізналися нову інформацію, її розповсюдили. Наша інформація була правильна. Потім іншу інформацію почали розповсюджувати деякі політики, що ніби-то (передавати – ред.) будуть через Майорськ (КПВВ – ред.), а потім все ж таки відбулося так, як відбулося. Тобто, вони за планами поїхали через Донецьк – Луганськ – Ростов-на-Дону – Мінськ. Потім потрібно, щоб це вирішували уповноважені органи із пропуску»,  – заявила Людмила Денісова.

За її словами, нової інформації щодо передачі наших співгромадян наразі немає.

Зазначимо, що 20 січня Уповноважена Верховної Ради України із прав людини Людмила Денісова повідомила, що бойовики ОРДЛО передадуть «через посередника» 9 незаконно утримуваних осіб.

У Міністерстві закордонних справ заявили, що рішення Росії передати не Україні, а куму Володимира Путіна Віктору Медведчуку полонених із окупованих територій порушує механізми вирішення таких гуманітарних питань у рамках «мінського» й «нормандського» форматів.

У Тристоронній контактній групі заявили, що Російська Федерація та Віктор Медведчук намагаються використати полонених у своїх політичних інтересах.

21 січня «Східна правозахисна группа» повідомила, що ватажки ОРДЛО відпустили для передачі в Україну кількох людей, помилуваних заздалегідь. Медведчук просив у СБУ дозволу прийняти 4 жінок на КПВВ «Майорськ».

Ввечері 21 січня голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що процес передачі полонених громадян України Медведчуку зупинений, літак із ними не вилетів з ОРДЛО.

comments powered by HyperComments