Львівська поліція застерігає уникати “летючих китів”, які можуть довести дитину до самогубства

Понеділок, 13 лютого 2017, 11:31
З’явився новий вид кіберзловмисників, які через соцмережі можуть змусити дитину звести рахунки з життям.
Львівська поліція застерігає уникати “летючих китів”, які можуть довести дитину до самогубства

Днями департамент кіберполіції Національної поліції України повідомив про виявлення у соціальних мережах небезпечних груп, в яких дітей доводять до самогубства. Про це “Справжню Варту” поінформували у прес-службі ГУ НП  у Львівській області.

Фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити» («летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям.

Як зазначили у поліції, подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». Приймають у ці групи, як на роботу: слід подати заявку, написати певний текст у себе на сторінці, пройти затвердження і “співбесіду” з адміністраторами групи. 

Пізніше, учасникам групи дають ряд завдань (до 50), які потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи. Практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю.

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, розповідає про проблеми на вчиняє суїцид у режимі онлайн. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

У зв’язку з цим батькам, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується:
– приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;
– перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;
– перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах;
– звертати увагу на коло спілкування дитини;
– намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;
– обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;
– встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

При виявленні таких груп самостійно, просять негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу.

comments powered by HyperComments