В’ятрович назвав провокацією знищення пам’ятника на Львівщині (ФОТО, ВІДЕО)

Вівторок, 10 січня 2017, 14:26
У Гуту Пеняцьку виїхали представники Генерального консульства та Львівської ОДА
В’ятрович назвав провокацією знищення пам’ятника на Львівщині (ФОТО, ВІДЕО)

Знищення пам'ятника у Гуті Пеняцькій - провокація, спрямована на загострення польсько-українських стосунків, вигідна третій стороні. Про це у Фейсбуці пише директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

В’ятрович нагадує, що пам'ятник, відкритий у 2005 році, «став не лише виявом вшанування загиблих у 1944 мешканців села, але й символом участі третіх сил в розпалюванні конфлікту між нашими народами».

«Гута Пеняцька - польське село, знищене за наказом німецьких окупантів через провокації дислокованого тут загону радянських партизан. До участі в каральній операції нацисти свідомо долучили поліційні частини, складені з українців», - відзначає історик.

На його переконання, дії вандалів на українській території не просто схожі до вандалізму, який протягом останніх місяців ми спостерігали на українських цвинтарях в Польщі. Вони аналогічні і мають ту саму мету - розпалювання війни пам'ятників.

«Плюндрування могил і пам'ятників по обидва боки кордону повинні зустріти однаково рішуче засудження в обох країнах як з боку влади, так і громадського суспільства», - наголошує В’ятрович.

Додамо, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка зустрівся з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Вєславом Мазуром.

Під час зустрічі сторони засудили акт вандалізму, який трапився  в Гуті Пеняцькій (Бродівський район), де вандалами було зруйновано меморіал  жертвам  цивільного населення під час Другої світової війни.

Олег Синютка засудив акт вандалізму, назвавши його провокацією, яку здійснили для погіршення українсько-польських відносин особи, що підіграють російській агресії та висловив запевнення, що правоохоронні органи докладуть всіх зусиль, щоб розслідувати акт вандалізму та виявити зловмисників. 

Зараз на місці працює оперативно-слідча група. Окрім того, у Гуту Пеняцьку спільно виїхали представники Генерального консульства та Львівської ОДА.

Як інформує відділ комунікації поліції Львівської області, правоохоронці встановлюють обставини пошкодження пам'ятного знаку жертвам трагічних подій 1944 року

На місце події виїхав начальник Головного управління Національної поліції Львівської області генерал поліції третього рангу Валерій Середа,працює слідчо-оперативна група.

На місці події працюють вибухотехніки та слідчо-оперативна група. Правоохоронці проводять першочергові оперативні заходи та з’ясовують коли саме і в який спосіб пошкоджено пам’ятник, а також причетних до цього осіб.

Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

«Усіх хто має будь-яку інформацію стосовно події, просимо повідомити до Бродівського відділення поліції за телефонами 102 або 0-96-517-90-70», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Бродівському районі Львівської області 8 січня зранку виявили зруйнований пам’ятник полякам, які загинули під час Другої світової. На місці було виявлено українські націоналістичні символи. МЗС Польщі вже готує ноту.

Пам’ятник спорудили в 2005 році на місці колись великого села Гута Пеняцька. Його встановили в пам’ять про трагічну подію: масове знищення поляків в 1944 році. За те, що переховували євреїв, 500 поляків були спалені заживо в костелі і своїх будинках німецькими солдатами.

Пам’ятник являв собою великий хрест з таблицями, на яких були викарбувані імена загиблих.

comments powered by HyperComments